Google'dan yapay zeka destekli yeni görsel oluşturma aracı: ImageFX

ImageFX, diğer görüntü oluşturma araçlarından farklı olarak "ifade çipleri" özelliği ile anahtar kelime önerilerine dair bir liste sunuyor.
Google'dan yapay zeka destekli yeni görsel oluşturma aracı: ImageFX

Google'ın yeni yapay zeka destekli görsel oluşturma aracı ImageFX, görüntü oluşturmak ve düzenlemek için komut tabanlı bir kullanıcı arayüzü sunuyor. ImageFX, diğer görüntü oluşturma araçlarından farklı olarak "ifade çipleri" özelliği ile anahtar kelime önerilerine dair bir liste sunuyor. Böylece kullanıcılar, yaratımlarının ve fikirlerinin "yakın boyutlarını" deneme imkanına kavuşuyor.

ImageFX bu yeni yaklaşımı ile OpenAI destekli DALL-E 3, Midjourney, Meta destekli Imagine with Meta AI ve Microsoft Designer gibi araçlardan ayrışıyor. 

Google paylaştığı blog gönderisinde ImageFX için şu ifadeleri kullanıyor: 

"Denemeler yapma ve yaratıcılık için tasarlanan ImageFX, basit bir metin komutuyla görüntüler oluşturmanıza, ardından etkileyici çipler kullanarak bunları kolayca yeni bir komutla değiştirmenize olanak tanır."

Google, ImageFX'te şiddet içeren, saldırgan ve cinsel içerikli içerikler gibi "sorunlu çıktıları" sınırlamak için "teknik önlemler" aldığını belirtiyor. Ayrıca Google, ImageFX kullanılarak üretilen görüntüleri dijital bir filigran olan SynthID ile etiketliyor. ImageFX'i Google'ın deneysel yapay zeka projelerine yönelik web uygulaması olan AI Test Kitchen'da bulabilirsiniz.

Imagen 2 daha fazla ürün ve hizmette kendini gösteriyor

Bu arada ImageFX, bir üretimsel yapay zeka görüntü modeli olan Imagen 2 tarafından destekleniyor. Imagen 2'nin Google'ın DeepMind ekibi tarafından geliştirildiğini hatırlatmakta fayda var. 

Google'ın paylaştığı bilgilere göre; Imagen 2, Vertex AI dahil olmak üzere daha fazla ürün ve hizmete eklenecek. Ayrıca Imagen 2, artık Workspace'te Google Ads ve Duet AI'daki metinsel komutlarla görüntü oluşturma özelliklerini de destekliyor. Buna ek olarak Google'ın yapay zeka destekli arama deneyimi SGE'nin Google Image Search kısmında da görsel üretimi için Imagen 2'den yararlanılıyor. 

Vertex AI'da ise Imagen 2, Google Cloud müşterileri için bir API aracılığıyla kullanılabiliyor. Son olarak Imagen 2'nin Google'ın yapay zeka odaklı sohbet robotu Bard aracılığıyla da kullanılabildiğini de ekleyelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.