Yapay zeka tabanlı grafik tasarım aracı Recraft, 12 milyon dolar yatırım aldı

Londra merkezli Recraft, Khosla Ventures ve eski GitHub CEO'su Nat Friedman tarafından ortaklaşa yönetilen Seri A turda 12 milyon dolar yatırım aldı.
Yapay zeka tabanlı grafik tasarım aracı Recraft, 12 milyon dolar yatırım aldı

Markalar için yapay zeka destekli grafik tasarım aracı olarak faaliyet gösteren Londra merkezli Recraft, Khosla Ventures ve eski GitHub CEO'su Nat Friedman tarafından ortaklaşa yönetilen Seri A turda 12 milyon dolar yatırım aldı. Tura, RTP Global, Abstract VC, Basis Set Ventures, Elad Gil ve ismi açıklanmayan diğer melek yatırımcılar katıldı.

Anna Veronika Dorogush tarafından kurulan Recraft, yeni aldığı yatırımı ürününü oluşturmak ve markaların yalnızca renk paleti ve stillerine göre tutarlı tasarımlar oluşturmasına değil, aynı zamanda bunları hızla yinelemesine yardımcı olabilecek kendi grafik tasarım temel modelini eğitmek için kullanacak.

Girişim, profesyonel uygulamaları desteklemek için SVG dosyaları olarak dışa aktarılabilen logolar ve simgeler gibi ölçeklenebilir vektörler oluşturmak için metin komutları vermeye başlayabilecekleri bir web platformu sunuyor. Halihazırda grafik tasarımcıları hedefleyen benzer çözümler çok az olmakla birlikte, COLE gibi bu sektöre hitap edecek yeni modeller üzerine araştırmalar yayınlıyor.

Recraft, metin tabanlı üretime ek olarak kullanıcılara yardımcı tasarım araçları da sunuyor. Bu araçlar arasında görüntünün boyutunu ve stilini ayarlamaya yönelik temel araçlar ile farklı renk katmanlarının yanı sıra istenen arka planla birlikte bir markanın renk paletine göre özelleştirmek gibi karmaşık araçlar yer alıyor.

Yaklaşık sekiz ay önce hayata geçirilen Recraft'ın şimdiden 300 binden fazla kullanıcısı bulunuyor. Ücretsiz modeli de mevcut olan platformda daha fazla özelliği kullanabilmek için aylık 20 dolar ödemek gerekiyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.