Tam Finans Faktoring'i Mısırlı MNT-Halan satın alıyor

MNT-Halan, MNT Investments şirketi aracılığıyla Vector Yatırım Holding ve Tam Finans Faktoring'in tamamını satın almak için başvuruda bulundu.
Tam Finans Faktoring'i Mısırlı MNT-Halan satın alıyor

Mısır'ın en önemli finansal teknoloji girişimleri arasında yer alan MNT-Halan, ülkemizden bir satın alma gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Rekabet Kurumu'nda yer alan bilgilere göre MNT-Halan, MNT Investments şirketi aracılığıyla Vector Yatırım Holding ve Tam Finans Faktoring'in tamamını satın almak için başvuruda bulundu.

MNT Investments, Vector Yatırım Holding ve Tam Finans Faktoring arasında gerçekleşecek olan satın alma anlaşmasının finansal detayları ile ilgili herhangi bir bilgi ise paylaşılmadı.

2012 Mayıs ayı sonunda Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’ndan faaliyet iznini alarak Haziran ayında ilk işlemlerini yapmaya başlayan Tam Finans Faktoring, esnaf, KOBİ ve yeni kurulan şirketler için finansman hizmeti veriyor. Tam Finans Faktoring şirketinin tamamının Vector Yatırım Holding'e ait olduğunu da ekleyelim. 

Hatırlatmak gerekirse MNT-Halan, geçtiğimiz yılın Şubat ayında 1 milyar dolar değerleme üzerinden 400 milyon dolar yatırım almıştı. Bugüne kadar 2 satın alma da gerçekleştiren MNT-Halan, Vector Yatırım Holding ve Tam Finans Faktoring ile satın aldığı firmalara yenilerini eklemeyi hedefliyor. Konu ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.