Göz hastalıkları üzerine odaklanan Claris Bio, 57 milyon dolar yatırım aldı

2018 yılında Reza Dana ve Sunil Chauhan tarafından kurulan Claris Bio, göz hastalıklarının tedavisine odaklanıyor.
Göz hastalıkları üzerine odaklanan Claris Bio, 57 milyon dolar yatırım aldı

Göz hastalıkları üzerine odaklanan Claris Bio, 57 milyon dolar yatırım aldı. 57 milyon dolarlık yatırımın diğer katılımcıları arasında Novo Holdings, RA Capital, Mass General Brigham Ventures ve Janus Henderson Investors yer aldı. Şirket, yeni gelen yatırımı operasyon alanını genişletmek ve Ar-Ge çalışmalarını yoğunlaştırmak için kullanacağını açıkladı. 

2018 yılında Reza Dana ve Sunil Chauhan tarafından kurulan Claris Bio, korneal göz hastalıkları olan hastaların tedavisine odaklanmış biyoteknoloji şirketi olarak konumlanıyor. Şirket, göz hastalıklarının tedavisi için rekombinant insan varyant hepatosit büyüme faktörü (dHGF) adlı bir madde üzerinde çalışıyor.

Bu madde, özellikle nörotrofik keratopati gibi korneal göz hastalıklarının tedavisinde kullanılmak üzere geliştiriliyor. dHGF, kornea dokusunun iyileşme sürecini hızlandırma ve yapısal bütünlüğü geri kazandırma potansiyeline sahip. Claris Bio'nun amacı, bu maddeyi kullanarak hastaların göz sağlığını iyileştirmek ve korneal iyileşmeyi daha etkili hale getirmek.

Claris Bio, korneal hastalıkları tedavi etmek için potansiyel olarak etkili ve yenilikçi bir yaklaşım sunuyor. Kornea, gözün dış tabakasıdır ve görme yeteneğimizin büyük bir kısmını oluşturan önemli bir yapı olarak konumlanıyor. Ancak, korneal hastalıklar bazen görme kaybına yol açabilir ve mevcut tedavi seçenekleri yeterli olmayabilir.

Ama şirketin çalışmaları önemli bir potansiyele sahip. Bu nedenle, şirketin geliştirdiği ürünlerin, korneal hastalıkların tedavisinde yeni bir umut kaynağı olabileceği düşünülüyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.