Oyun sektörüne odaklanan DIGIAGE, APY Ventures'tan 500 bin dolar yatırım aldı

DIGIAGE, APY Ventures’tan aldığı yatırım ile DIGIAGE kamplarına ve programlarına katılan ekipler başta olmak üzere erken aşama yatırımlar gerçekleştirecek.
Oyun sektörüne odaklanan DIGIAGE, APY Ventures'tan 500 bin dolar yatırım aldı

Bilişim Vadisi çatısı altında faaliyetlerine başlayan Dijital Oyun ve Animasyon Kümelenme Merkezi (DIGIAGE), yatırım aldığını duyurdu. DIGIAGE tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, APY Ventures Bilişim Vadisi GSYF’den 500 bin dolar yatırım aldı.

DIGIAGE, APY Ventures’tan aldığı yatırım ile DIGIAGE kamplarına ve programlarına katılan ekipler başta olmak üzere erken aşama yatırımlar gerçekleştirecek. DIGIAGE'in önümüzdeki günlerde gerçekleştirdiği erken aşama yatırımları duyuracağını da ekleyelim.

Oyun şirketi kurmak isteyen gençlere muhasebe, hukuk, finans ve girişimciliğe dair tüm destekleri sunan DIGIAGE, girişimcilerin ofis başta olmak üzere fiziki ihtiyaçlarına da çözümler sunuyor. 2019 yılında kurulan Dijital Oyun ve Animasyon Kümelenme Merkezi, bugüne kadar 8 oyun geliştirme kampı gerçekleştirdi.

Düzenledikleri oyun kamplarına dair detayları aktaran DIGIAGE Direktörü Emre Yıldız, 2019 yılında Oyunla Gelecek ekipleri ile başlayan ve her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen oyun geliştirme kamplarına 71 ayrı şehir ve 30 ayrı ülkeden 18 binin üzerinde başvuru yapıldığını aktardı. Online olarak 3200 ve fiziki olarak ise 1440 gencin bu kamplara katılarak oyun geliştirme süreçlerini deneyimlediğini de aktaran Yıldız, DIGIAGE Oyun Geliştirme Kampları sonucunda gençlerin kodlama, senaryo, tasarım ve ses olmak üzere alanında uzman 80 mentor ve 50 eğitmenle multidisipliner bir eğitim sürecinden geçtiğini de paylaştı.

DIGIAGE’e yaptıkları yatırımla yüzlerce erken aşama oyun stüdyosuna da katma değer yaratacaklarını belirten APY Ventures Fon Yöneticisi Mustafa Keçeli “Türkiye, oyun dikeyinde fark yaratan global oyuncular yetiştirmeye devam ediyor. Biz de bu alandaki fırsatları değerlendirmeye ve global çapta başarılara imza atacak girişimlere yatırım yapmaya devam ediyoruz. İlerde çok sayıda başarılı oyun geliştireceğine inandığımız ekipler adına oldukça heyecanlıyız” dedi.

Türkiye’de oyun sektörünün geldiği nokta ve DIGIAGE tarafından yapılan çalışmalara dair bilgiler aktaran Bilişim Vadisi Genel Müdürü Erkam Tüzgen ise “Oyun sektörü tüm dünya için stratejik bir alan haline geldi. Bizler de bu bilinçle yola çıkarak Türkiye’nin en büyük oyun ekosistemini inşa etme iddiamızı gerçekleştirmek için çalışıyoruz. 2019 yılında başlayan yolculuğumuzda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın da desteğiyle binlerce gencin hayatına dokunduk ve onların oyun sektöründe yerini almasını sağladık” dedi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.