Google Meet, fiziksel olarak elinizi kaldırdığınızı algılayabilecek

Google Meet, online toplantılardaki fiziksel hareketleri algılayabilecek yeni bir özellik yayınladı.
Google Meet, fiziksel olarak elinizi kaldırdığınızı algılayabilecek

Pandemi ile birlikte iş dünyasının değişmez bir parçası haline gelen online toplantılar, Google Meet ve Zoom gibi görüntülü görüşme uygulamalarının da popülerleşmesini sağladı. Görüntülü görüşme uygulamaları ise her geçen gün yeni özellikler ile karşımıza çıkmaya devam ediyor.

Görüntülü görüşme uygulamalarında söz almak için dijital bir el kaldırma butonu olduğunu görüyoruz. Bu durumu değiştirmek için önemli bir adıma atan Google Meet, online toplantılardaki fiziksel hareketleri algılayabilecek yeni bir özellik yayınladı.

İlk olarak geçtiğimiz Mart ayında duyurulan özellik, resmen kullanıma sunuldu. Yeni özellik ile birlikte Google Meet, fiziksel olarak elinizi kaldırdığınızda bunu algılayabilecek ve toplantıdaki diğer katılımcılara söz almak istediğinizi iletecek.

El kaldırma işleminin algılanabilmesi için bir süre boyunca elinizi havada tutmanız gerekiyor. Elinizi algılayan Google Meet, ekrana elinizin algılandığı ile ilgili bir bildirim veriyor. Fiziksel el kaldırma algılanması özelliğinin varsayılan olarak kapalı olduğunu da ekleyelim. Özellik, ayarlardaki tepkiler kısmından aktif edilebiliyor.

El algılama özelliği Google'ın Pixel modellerindeki avucunuzu kaldırdığınızda selfie zamanlayıcısının başlaması özelliği ile benzer bir şekilde çalışıyor. Son olarak bu özelliğin sadece kurumsal hesaplar için önümüzdeki haftalarda kademeli olarak kullanıma sunulacağını da ekleyelim. Fiziksel el kaldırma algılanması özelliğinin tüm kullanıcılar için ne zaman sunulacağı konusunda ise herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.