Aonic, VR oyun üreticisi nDreams'i 110 milyon dolara satın aldı

Aonic, sanal gerçeklik oyun geliştiricisi ve yayıncısı nDreams'i yaklaşık 110 milyon dolara satın aldı.
Aonic, VR oyun üreticisi nDreams'i 110 milyon dolara satın aldı

Oyun şirketi Aonic, sanal gerçeklik oyun geliştiricisi ve yayıncısı nDreams'i yaklaşık 110 milyon dolara satın aldı. Bu satın almanın, Aonic'in gelişmekte olan sanal gerçeklik ve karma gerçeklik oyunları alanındaki hakimiyetini güçlendireceği düşünülüyor. 

Söz konusu satın alma, Aonic'in Mart 2022'de nDreams'e yaptığı 35 milyon dolarlık ilk yatırımın ardından gerçekleşti ve Aonic'in şirkette azınlık hissesi edinmesiyle sonuçlandı. Bu yatırımla birlikte nDreams'in ekibi 250 kişiye ulaştı. nDreams'in Synapse ve Ghostbusters gibi oyunları bulunuyor. Şirketin PowerWash Simulator VR ve Little Cities'i piyasaya sürerek üçüncü taraf yayıncılığına adım attığını da belirtelim.

nDreams ayrıca Aralık 2022'de VR/AR uzmanı Near Light'ı bünyesine katarak ilk satın alımını gerçekleştirmişti.

Aonic'in hedefi, orta ölçekli stüdyolar ailesi arasında merkezi olmayan ve iş birliğine dayalı bir ortamı teşvik etmek, uzman ekipler arasında bilgi alışverişini ve kaynak paylaşımını teşvik etmek olarak açıklanıyor. nDreams, on yılı aşkın süredir VR oyunlarını odağına alıyor, XR teknolojileri konusunda da uzmanlığa sahip. 

nDreams CEO'su Patrick O'Luanaigh yaptığı açıklamada, "Konumumuzu daha da güçlendirmek; VR ve MR için bu kritik anı yakalamak için onların desteğini almak için doğru zaman" dedi. Aonic CEO'su Paul Schempp ise yaptığı açıklamada, "Bu satın alma, Aonic'in orta ölçekli stüdyoları destekleme ve ekiplerin harika oyunlar yaratabileceği bir ortam yaratma konusundaki kararlılığının bir başka örneği." ifadesini kullandı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.