Endüstriyel üretime odaklanan Divergent, 230 milyon dolar yatırım aldı

Divergent Technologies'in D serisi yatırım turu, Hexagon AB liderliğinde gerçekleşti. 230 milyon dolarlık yatırımın 100 milyon doları Hexagon AB'den geldi.
Endüstriyel üretime odaklanan Divergent, 230 milyon dolar yatırım aldı

Dijital endüstriyel üretim yazılımları sunan bir girişim olarak karşımıza çıkan Divergent Technologies, yatırım aldığını duyurdu. Divergent Technologies tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, D serisi yatırım turunda 230 milyon dolar yatırım aldı.

Divergent Technologies'in D serisi yatırım turu, Hexagon AB liderliğinde gerçekleşti. Paylaşılan bilgilere göre 230 milyon dolarlık yatırımın 100 milyon dolarının Hexagon AB tarafından yapıldığını da ekleyelim.

Yatırım turuna, Hexagon AB haricinde ise şirketin mevcut yatırımcıları katıldı. Divergent Technologies'in mevcut yatırımcıları arasında ise Bridge Bank, Horizon Technology Finance, John L. Thornton, Tom Steyer ve Horizons Ventures yer alıyor.

Alınan 230 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte Divergent Technologies'in bugüne kadar aldığı toplam yatırım ise 770 milyon dolara ulaştı. Divergent tarafından aktarılan bilgilere göre alınan yatırım, şirketin otomotiv, havacılık ve savunma sektörlerindeki büyümesini hızlandırmak için kullanılacak.

Divergent Technologies'in değerlemesi ile ilgili ise herhangi bir bilgi paylaşılmadı. 2013 yılında Kevin Czinger tarafından Los Angeles'ta kurulan Divergent Technologies, endüstriyel üretim yapan büyük firmalar için uçtan uca dijital bir çözüm sunuyor.

Geleneksel tasarım, üretim ve montaj çözümlerinin yerini alması yazılım ve donanımı bir araya getiren bir üretim sistemi geliştiren Divergent Technologies, çeşitli yapay zeka teknolojilerini de kullanıyor. Divergent tarafından sunulan üretim sistemi, oluşturulmak istenen ürün ve yapıları, üretimsel yapay zeka ve 3D baskı tekniklerini kullanarak oluşturabiliyor.

Otomotiv, havacılık ve savunma endüstrilerine odaklanan Divergent'ın müşterileri arasında Aston Martin ve Mercedes-AMG gibi önemli markalar da yer alıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.