Lonca Girişimcilik Merkezi’nin 9. dönemine seçilen 11 girişim

Lonca Girişimcilik Merkezi'nin 9. dönemine seçilen 11 girişim belli oldu. Yeni dönemde, girişimcilere sağlanacak nakit hibe desteği toplamda 125 bin TL'ye çıkarıldı.
Lonca Girişimcilik Merkezi’nin 9. dönemine seçilen 11 girişim

Kuveyt Türk’ün yenilikçi ve inovatif fikirleri destekleyip ülke ekonomisine kazandırmak amacıyla kurduğu Lonca Girişimcilik Merkezi'nin 8'inci döneminin demoday etkinliği ile birlikte tamamlandığını aktarmıştık. Lonca Girişimcilik Merkezi'nin 9. dönemine seçilen 11 girişim belli oldu.

Yeni dönemde, girişimcilere sağlanacak nakit hibe desteği toplamda 125 bin TL'ye çıkarıldı. Program kapsamında, girişimciler ulusal ve uluslararası yarışmalara katılma, 10 bin dolarlık sanal sunucu, alanında uzman kişilerden mentorluk ve danışmanlık, pazarlama ve tanıtım desteği gibi imkanlar elde edebilecek.

Ayrıca, Lonca'dan mezunu olan girişimciler, Kuveyt Türk tarafından kurulan ve 75 milyon TL kaynak ayrılan Lonca Girişim Sermayesi Yatırım Fonu'na yatırım için öncelikli başvuru hakkına sahipler. Ek olarak, eğitim, mentorluk, çalışma alanı gibi birçok alanda destek sunulacak.

Girişimcilere ulusal ve uluslararası yarışmalara katılma, sanal sunucu imkanı, pazarlama ve tanıtım desteği gibi avantajlar sağlayacak. Bu sayede, girişimcilerin hem maddi destek alması hem de iş fikirlerini geliştirme ve ticari alanda başarı elde etme süreçlerinde desteklenmeleri amaçlanıyor.

Lonca Girişimcilik Merkezi'nin dokuzuncu dönemine kabul edilen 11 girişime yakından bakalım.

EconTech: Karşı taraf risklerinin, minimum maliyet ve efora karşı maksimum bilgiye erişimle yönetilmesini sağlayan kapsamlı bir üçüncü taraf skorlama ve değerlendirme yazılımı olarak tanımlanıyor.

From Your Eyes: İnsanlardan makinelere kadar uzanan geniş bir çerçeve için görme deneyiminin en teknolojik ve en kişiselleştirilebilir halini üreten bir görme teknolojileri girişimi olarak biliniyor.

GGlease: Makine ve teçhizat yatırımı yapmak isteyen işletmeleri, makine satıcılarını ve anında ulaşılabilir finansal kiralama tekliflerini bir araya getiren B2B pazaryeri platformu.

Jobtogo: Freelancer olarak çalışanlara iş imkânı ve müşteri yönetimi, sözleşme, fatura gibi dijital iş yönetimi araçları sunan; şirketlere ise freelancer hizmeti sağlayan ve işgücü yönetimi, sözleşme, fatura gibi çözümler üreten modern iş teknolojileri ve insan kaynakları platformu olarak tanımlanıyor.

LinqiApp: Sosyalleşerek öğrenmeye ve kültürel etkileşimle İngilizce becerilerini geliştirmeye odaklanan, oyunlaştırılmış görevlerle öğrenme alışkanlığı kazandıran, kullanıcıların belirlediği hedeflere yönelik alışkanlık takibi yapan, 7/24 konuşma pratiği gerçekleştiren ve İngilizce dil becerilerini geliştiren bir mobil uygulama olarak ön plana çıkıyor.

MUUVTO: Dönüş yüküne odaklanarak regülasyon farkını azaltmayı hedefleyen bir pazar yeri olmakla birlikte, uçtan uca lojistik yönetimi için yapay zekâ desteğiyle inovatif çözümler sunan bir lojistik teknolojileri girişimi olarak tanımlanıyor.

Preptest: Yapay Zeka (AI) destekli bir sınav hazırlık platformu olarak, sınavlara hazırlanan öğrencilere kişiselleştirilmiş çalışma planları, deneme sınavları ve akıllı asistan hizmetleri sunuyor. Özellikle TOLC, Bocconi, TIL, IMAT ve SAT sınavlarına odaklanarak, her öğrenciye kendi öğrenme tarzına uygun bir deneyim sağlıyor.

Shipicons: İhracat yapan veya ihracata başlamak isteyen KOBİ’leri operasyonel ve finansal açılardan analiz edip, firma yapısına ve amaçlarına uygun olarak yapay zeka desteğiyle firmaya özel oluşturulan tedarik zinciri model önerileri sunarak sürdürülebilir ticaret yapmalarını amaçlayan yapay zeka destekli SaaS ürünü olarak tanımlanıyor.

Tech2Bio: Arıcılıkta ciddi kayıplara neden olan arı hastalıklarının ve zararlılarının erken tespiti, arıcılık operasyonlarının optimizasyonu için çözümler sunan bir teknoloji girişim olarak ön plana çıkıyor.

VISIGHT: Kimlik doğrulama işlemlerinin otonom ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirilebilmesini sağlayan yapay zekâ tabanlı ve KVKK uyumlu biyometrik kimlik doğrulama sistemi çözümleri sağlıyor.

Yanhak: Çalışanların kazançlarını özgürleştiren, bireyselleştiren, bunu da şirketler için daha verimli ve yönetilebilir hale getirerek başaran yeni nesil kazanç yönetimidir. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.