Fintech platformu YouTrip, B serisi yatırım turunda 50 milyon dolar yatırım aldı

YouTrip'in 50 milyon dolarlık B serisi yatırım turu, yatırım ekosisteminin önemli oyuncuları arasında yer alan Lightspeed Venture Partners liderliğinde gerçekleşti.
Fintech platformu YouTrip, B serisi yatırım turunda 50 milyon dolar yatırım aldı

Kullanıcıların herhangi bir işlem ücreti olmadan yurt dışında ödeme yapmasına olanak tanıyan bir fintech olarak karşımıza çıkan YouTrip, yatırım aldığını duyurdu. YouTrip tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, B serisi yatırım turunda 50 milyon dolar yatırım aldı.

YouTrip'in 50 milyon dolarlık B serisi yatırım turu, yatırım ekosisteminin önemli oyuncuları arasında yer alan Lightspeed Venture Partners liderliğinde gerçekleşti. Yatırım turunun diğer katılımcıları ise paylaşılmadı. YouTrip, 2019 yılında 25,5, 2021 yılında ise 30 milyon dolar yatırım almıştı.

Alınan 50 milyon dolarlık yatırım ile birlikte YouTrip'in bugüne kadar aldığı toplam yatırım ise 100 milyon doları aşmış oldu. YouTrip tarafından aktarılan bilgilere göre 50 milyon dolarlık yatırım, şirketin ürününü geliştirmesi, ekibini büyütmesi ve Güneydoğu Asya pazarına açılması için kullanılacak.

YouTrip, ilerleyen dönemde Endonezya, Malezya, Filipinler ve Vietnam pazarlarında faaliyet göstermeyi hedefliyor. 2018 yılında Arthur Mak ve Caecilia Chu tarafından Singapur merkezli olarak kurulan YouTrip, Singapur'da lisans alan bir ödeme kuruluşu olarak hizmet veriyor. Temelinde mobil bir finans platformu olan YouTrip, kullanıcılarının 150 farklı para biriminde ödeme yapmasını da sağlıyor.

Kullanıcılarına ödeme, yurt dışı ödemeleri ve kartlar gibi imkanlar sunan YouTrip, yıllık yaklaşık 10 milyar dolarlık işlem hacmine de ulaştı. YouTrip tarafından aktarılan bilgilere göre şirketin e-ticaret ödeme hacmi 2021 yılında alınan yatırımdan bu yana yüzde 238 oranında artış gösterdi. YouTrip CEO'su Caecilia Chu, yaptığı açıklamalarda şirketin karlı durumda olduğunu da aktardı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.