Yaşlı bireylerin bakımına odaklanan Sage, 15 milyon dolar yatırım aldı

Sage, yaşlı bireylerin bakımını iyileştirmeyi hedefleyen bir teknoloji şirketi olarak ön plana çıkıyor.
Yaşlı bireylerin bakımına odaklanan Sage, 15 milyon dolar yatırım aldı

Yaşlı bireylerin bakımına odaklanan Sage, 15 milyon dolar yatırım aldı. A serisi yatırım turu, Maveron liderliğinde gerçekleştirildi. Yatırım turunun diğer katılımcıları arasında Goldcrest Capital, ANIMO Ventures ve Distributed Ventures vardı. Yatırım sonrasında Maveron yatırım ortağı Natalie Dillon, ABD merkezli şirketin yönetim kuruluna katılacağı duyuruldu. 2020 yılında kurulan şirketin toplam yatırım miktarı 24 milyon dolara yükseldi. 

Raj Mehra, Matt Lynch ve Ellen Johnston tarafından faaliyete geçen şirket, yaşlı bireylerin bakımını iyileştirmeyi hedefleyen bir teknoloji şirketi olarak ön plana çıkıyor. Şirket, temelde bakıcıların ve yaşlı bireylerin memnuniyetini artırmayı, bakıcı devir hızını azaltmayı ve işletme operasyonlarını geliştirmeyi amaçlıyor. 

Yaşlı bireylerin bakımından sorumlu ekiplerin onlarla daha iyi iletişim kurmalarına, acil durumları daha hızlı ve etkili bir şekilde ele almalarına yardımcı oluyor. Bu sayede, yaşlı yetişkinler kendilerini daha güvende hissediyor.

Şirket, bu hizmetleri sağlamak için gerçek zamanlı uyarı sistemleri, veri analitiği ve iletişim uygulamalardan yararlanıyor. Sage'in teknolojisi, özellikle Amerika'daki sağlık sektöründe karşılaşılan bazı büyük sorunların üstesinden gelmeye yardımcı oluyor. Bu sorunlar arasında, sağlık çalışanlarının eksikliği ve yaşlanan nüfusun ihtiyaçlarının artması gibi zorluklar bulunuyor.

Geçen sene dünya genelinde 65 yaş ve üstü 771 milyon kişi kayıtlara geçti. Bu yaşlı nüfusun 2030’da 994 milyon, 2050’de 1,6 milyara ulaşması bekleniyor. Yani dünya yaşlanıyor. Özellikle 2050’de Kuzey Amerika’daki her 4 kişiden birinin 65 yaş ve üzeri olması öngörülüyor. Dolayısıyla bu konuya odaklanan şirketler, yatırımcıların odak noktasında yer alıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.