Studio Billion, köprü yatırım turunda Aura B4YO Fonu, WePlay Ventures ve Lima Ventures'tan yatırım aldı

Yerli oyun girişimi Studio Bilion, gerçekleştirdiği Seri A öncesi köprü turunda B4YO Capital, WePlay Ventures ve Lima Ventures’tan yatırım aldı.
Studio Billion, köprü yatırım turunda Aura B4YO Fonu, WePlay Ventures ve Lima Ventures'tan yatırım aldı

Ümit Aparı, Ömer Aslan ve Eşref Bektaş tarafından yılında kurulan Studio Billion, gerçekleştirdiği Seri A öncesi köprü turunda B4YO Capital, WePlay Ventures ve Lima Ventures’tan yatırım aldı. Yatırımın mali detayları ise açıklanmadı. Studio Billion almış olduğu yatırımla, artırılmış gerçeklik teknolojisi (AR) ile geliştirdikleri çok oyunculu aksiyon RPG oyunu Rumble Suits’in geliştirme süreçlerini hızlandırarak bu yıl sonunda oyuncularla buluşturacak.

2017 yılında faaliyetlerine başlayan Studio Billion, global oyun yayıncıları ile birlikte çalışarak mobil platformlara yüzlerce oyun geliştirdi ve geliştirdiği oyunlar milyonlarca indirme sayısına ulaştı. 2018 yılında yayınladıkları ilk oyun olan simülasyon türündeki Spin Warriors ile Amerika’da milyonlarca oyuncuya ulaştı. Bununla birlikte şirketin gelişimi önemli ölçüde hızlandı ve mevcut yatırımcılarından tohum yatırımı aldı. Ardından, Construction Simulator 3D ve HR Master gibi mobil oyunları geliştirdiler.

Studio Billion, yeni projesinde oyunculara artırılmış gerçeklik teknolojisi (AR) ile gerçekçi bir oyun deneyimi yaşatmak istiyor. Uzun yıllardır sektörün içinde bulunan kurucu ekip, geliştirmekte oldukları Rumble Suits isimli oyunu için 2023 yılının son çeyreğinde kapalı beta sürecini başlatmayı planlıyor.

Öncelikle mobil platformları hedefleyen Studio Billion, artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanan Apple Vision Pro ve Meta Quest Pro gibi AR Gözlüklerinde de oynanmasını hedefliyor. Yatırım sonrasında 15 kişilik ekibini daha da genişletmek isteyen Studio Billion, Rumble Suits’in geliştirme ve yayınlama süreçlerinin başarıyla tamamlanması için ekibini 25 kişiye çıkarmayı hedefliyor. 2023 yılı sonuna doğru tamamlamayı hedeflediği ana yatırım turuna hazırlanan Studio Billion, alacağı Seri A yatırımın büyük çoğunluğunu oyunu pazarlamak için harcamayı planlıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.