HUBBOX, Keiretsu Forum Türkiye’den 7 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı

Ar-Ge sürecine 2015 yılında başlayan HUBBOX, büyük, kullanması uzmanlık isteyen, ulaşılması zor ve pahalı sistemleri IoT servisler haline getiriyor.
HUBBOX, Keiretsu Forum Türkiye’den 7 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı

Büyük, kullanması uzmanlık isteyen, ulaşılması zor ve pahalı sistemleri IoT servisler haline getirerek otomasyon sistemlerinin uzaktan yönetimini sağlayan HUBBOX, Keiretsu Forum Türkiye’den 7 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı. HUBBOX deprem afetini daha deprem yaşam ve endüstri alanlarına ulaşmadan haber verecek sistemini mart ayında hizmete sunmaya hazırlanıyor.

Ürünlerinin çalışacağı platformların Ar-Ge sürecine 2015 yılında başlayan HUBBOX, büyük, kullanması uzmanlık isteyen, ulaşılması zor ve pahalı sistemleri IoT servisler haline getiriyor. HUBBOX öncelikle endüstriyel makine ve otomasyon sistemlerine uzaktan erişim sağlayan IoT cihazları üretiyor. Ancak müşterilerinin yönlendirmesi ve rakiplerinin de ek ürün ve hizmetler istemesiyle birlikte veri toplama sistemleri üzerine de ürünler geliştirmeye başladı.

HUBBOX’un geliştirdiği çözümlerin 80’den fazla ülkede makine ve otomasyon sektörünün hizmetinde kullanıldığını belirten HUBBOX Kurucu Ortağı Mehmet Bilgi, 2018 yılında MVP ürünlerini test için birçok firmaya gönderdiklerini; 2020 yılında ürünleri makine ve otomasyon sektörünün kullanımına sunduklarını ve 2021 yılında ürünlerin seri üretimine başladıklarını söyledi. Bu kapsamda HUBBOX Connect X1 ürünüyle birlikte çalışacak veri toplama, uzak erişim ve sensör gateway gibi hizmetlerle makine ve otomasyon müşterilerine hizmet verdiklerinin altını çizdi.

HUBBOX, depremle ilgili ürünler üzerinde çalışıyor

Bilgi, “HUBBOX olarak ortağı olduğumuz EDİS Deprem ve Afet bilgilendirme sistemleri için ürettiğimiz IoT cihazlarımızla depremle ilgili ürünler üzerinde çalışıyoruz. 2023 ve daha öncesinde ülkemizin en acı sonuçlarla yüzleştiği deprem afetini daha deprem yaşam ve endüstri alanlarına ulaşmadan haber verebilen sistemler ve ürünlerimizi geliştiriyoruz. 2023 yılında İstanbul ve Marmara bölgesini kapsayan bu hizmetimizin mart ayından itibaren müşterilerimizin hizmetine sunmaya başlayacağız." dedi.

HUBBOX, 2021'in ikinci çeyreğinden bu yana 3 binden fazla IoT cihaz ve servislerimizden sattı; makine ve otomasyon sektöründen 500’den fazla müşterisi var. Rakipleri ise Avrupa ve ABD menşeili ürünler. Girişimin gelir modeli ise bayi kanalı ve direkt ürün satışı, ürünlerle birlikte ek servis satışı, yeni servislerle düzenli SaaS geliri, anlaşmalı firmalara özel IoT cihaz üretimi ve yeni IoT ürün ve servisleri satışı olarak belirtiliyor.

HUBBOX, 2023 yılında yurt dışı operasyonlarını başlatmak ve global bir firma olabilmek için ilk adımlarını atmak istiyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.