Uber kullanıcıların deprem yardımlarını toplamak için harekete geçtiğini duyurdu

Kullanıcılar, İstanbul’da Uber uygulamasında 8-9-10 Şubat Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri, saat 10:00-17:00 arasında çıkacak “Deprem Yardım” seçeneğini ücretsiz olarak çağırabilecek.
Uber kullanıcıların deprem yardımlarını toplamak için harekete geçtiğini duyurdu

6 Şubat tarihinden gerçekleşen 7.7 ve 7.6 büyüklüklerindeki iki deprem 11 ilimizi derinden etkiledi. Deprem bölgesine destek olmak için tüm Türkiye, yardımlaşma için seferber oldu. Bu bağlamda Uber, kullanıcılarına gönderdiği bir e-posta ile kullanıcıların deprem yardımlarını toplayacağını duyurdu. 

Paylaşılan bilgilere göre kullanıcılar, İstanbul’da Uber uygulamasında 8-9-10 Şubat Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri, saat 10:00-17:00 arasında çıkacak “Deprem Yardım” seçeneğini ücretsiz olarak çağırabilecek. Gelen ilgili taksi sürücüsüne ise deprem yardımları taşınabilir şekilde teslim edebilecek. 

Uber, kullanıcıları ile bir ihtiyaç listesi de paylaştı. Listede belirtilen eşyaların yeni, kullanılmamış ve temiz olması gerektiğine de dikkat çekti. Uber'in paylaştığı deprem bölgesinde ihtiyaç duyulan malzeme listesinde battaniye, nevresim takımı, yastık, temiz bebek kıyafeti,  powerbank, kışlık bot, kışlık mont, atkı, bere ve eldiven yer alıyor. 

Toplanan yardımlar deprem bölgesine ulaştırılmak üzere, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Yenikapı Avrasya Gösteri Merkezi ile Kartal Lojistik Merkezlerine teslim edilecek. Yardım malzemeleri içinde ikinci el ürünlerin kabul edilmeyeceğini, sadece kullanılmamış malzemeler kabul edileceğini belirtelim. 

Son olarak “Deprem Yardım” talebinin, Uber kullanıcısının en yakınında bu kampanya için çalışan ve o an müsait olan bir taksi sürücü ortağına yönlendirileceğini eklemekte fayda var. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.