L'Oréal'in Kurumsal Girişim Sermaye Fonu BOLD'dan Metaverse ve NFT pazarına odaklanan Digital Village'e yatırım

BOLD (Business Opportunities for L’Oréal Development);  Metaverse ve NFT pazarında markalara hizmet sunan ABD merkezli Digital Village için yatırım yapacağını duyurdu.
L'Oréal'in Kurumsal Girişim Sermaye Fonu BOLD'dan Metaverse ve NFT pazarına odaklanan Digital Village'e yatırım

Dünyanın en büyük kozmetik ve güzellik firmalarından olan L'Oréal'in Kurumsal Girişim Sermaye Fonu BOLD (Business Opportunities for L’Oréal Development); Metaverse ve NFT pazarında markalara hizmet sunan ABD merkezli Digital Village için yatırım yapacağını duyurdu.

L'Oréal'in bu yatırım duyurusu, Metaverse ve Web3 alanındaki ilk risk sermayesi yatırımı olması nedeniyle önem taşıyor. Bu yatırım aynı zamanda 2022’de kadın girişimcilerin kurduğu start-up’ları desteklemek için yaratılan fon BOLD'un ilk yatırımı olarak öne çıkıyor.

Digital Village'ın detayları

Digital Village; sanal dünyalarda dijital kimliklerin, varlıkların oluşturulmasını ve etkileşimini sağlayan ölçeklenebilir teknolojiler sunuyor. Girişim, ABD, Avrupa ve Asya pazarına uzanan uluslararası bir ekip tarafından yönetiliyor.

2021 yılında kurulan şirketin kurucusu Evelyn Mora, sektöründe lider markaların dijital dönüşüm ve sürdürülebilirlik danışmanı olarak görev alıyor. Mora, bugüne kadar tamamen dijital ortamda gerçekleştirilen Helsinki Fashion Week de dahil olmak üzere pek çok projeyi de hayata geçirdi.

Digital Village'ın Kurucusu ve CEO'su Evelyn MORA ise yatırım ile ilgili heyecan duyduklarını söyledi:

“Doğrusu, BOLD tarafından desteklenmekten dolayı büyük bir heyecan duyuyoruz. L'Oréal'in markaları için son teknolojiyle donatılmış sanal deneyimler yaratmayı ve güzellik endüstrisinde devrim yaratacak girişimlerde bulunmayı dört gözle bekliyoruz. Birlikte sınırları zorlayacak ve endüstriye yeni bir soluk kazandıracağız. Metaverse ve Web3'te güzelliğin çıtasını biz belirleyeceğiz."

Digital Village'ın Danışma Kurulunda; PANGAIA, The Sandbox ve Wave'in kurucu ve üst düzey yöneticileri de yer alıyor. VR ve AR konusunda uzmanlaşmış Silikon Vadisi merkezli bir teknoloji şirketi olan Venture Reality Fund (VR Fund), BOLD ile birlikte Digital Village'daki çekirdek sermayeyi yönetiyor. 

L'Oréal’in Metaverse ve Web3 Başkanı Camille Kroely yatırım hakkında şunları söyledi: 

“L'Oréal olarak, Web3'te bir yandan güzelliğin ne anlama geldiğini keşfetmeye devam ederken, bir yandan da mümkün olan en yüksek teknik standartlara bağlı kalan girişimlerle birlikte çalışmayı sürdürüyoruz. Bu sebeple, markalarımız için kolaylaştırıcı bir rol üstlenecek olan Digital Village ile ortaklık yapmaktan dolayı büyük bir heyecan duyuyoruz. Metaverse veya Web3'te sürdürülebilirlik, erişilebilirlik ve birlikte çalışabilirlik ideallerini paylaşmaktan son derece memnunuz.”

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.