Blockchain geliştirme platformu QuickNode, 800 milyon dolar değerleme ile 60 milyon dolar yatırım aldı

10T Holdings liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna Tiger Global, Seven Seven Six Ventures ve QED Investors katılım gösterdi. 
Blockchain geliştirme platformu QuickNode, 800 milyon dolar değerleme ile 60 milyon dolar yatırım aldı

Blockchain geliştirme platformu QuickNode, 800 milyon dolar değerleme ile 60 milyon dolar yatırım aldı. 10T Holdings liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna Tiger Global, Seven Seven Six Ventures ve QED Investors katılım gösterdi. 

Bu yeni yatırım turu ile birlikte şirketin toplam yatırım miktarı 105 milyon dolara ulaştı. Bu noktada Y Combinator mezunu girişimin yaklaşık 15 ay önce A serisi yatırım turunda 35 milyon dolar yatırım aldığını hatırlatalım. 

Girişimin faaliyet alanı 

Alexander Nabutovsky, Manuel Kreutz ve Dmitry Shklovsky tarafından 2017 yılında kurulan QuickNode, sağladığı API'ler, analiz araçları ve makaleler aracılığıyla kullanıcıların Web3 uygulamaları geliştirmelerini sağlıyor. Girişimin müşterileri arasında OpenSea, Adobe, Chainalysis, Coinbase, Dune Analytics ve Nansen gibi alanının önde gelen isimleri yer alıyor. 

QuickNode, Bitcoin, Ethereum, Solana, Polygon, BSC, Avalanche ve Arbitrum dahil olmak üzere toplamda 16 blockchaini destekliyor. Nabutovsky'nin aktardıklarına göre, girişim yıl sonuna kadar 5 blockchaini daha desteklemeyi hedefliyor. 

Girişimin öne çıkan verileri

Nabutovsky, platformun yüzde 99,99 çalışma süresi ile 200 milyardan fazla API isteğini işlediğini belirtiyor. Bu da yılda 4 günlük bir kesintiye denk geliyor. Platformda 50 binden fazla geliştirici bulunuyor.  QuickNode'un 2022'nin üçüncü ve dördüncü çeyreğinde gelirlerinde yüzde 300 artış gördüğünü de ekleyelim. 

Girişimin hedefleri 

QuickNode ilerleyen dönemde Blockchain'in AWS'si ya da Azure'u olmak istiyor. Bu hedefle birlikte şirket, aldığı yatırımı, yeni bölgelere açılmak ve genişlemek için kullanacak. A serisi yatırım turunda 20 kişilik ekibini 120 kişiye çıkaran girişim, ekibini genişletmenin ötesinde, blockchain benimsenmesinin yaygınlaşması için çalışacak. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.