Pre-seed yatırım alan yerli girişim Bluedot, elektrikli araç kullanıcılarına özel ödeme platformunu kullanıma sundu

Bluedot, TechNexus, Ford (Driventures), Pritchard Companies, Eksim Ventures, Kalyon Ventures, Axel Springer ve Porsche ile bazı otomotiv ve fintech şirketlerinin CEO'larından pre-seed yatırım aldığını açıkladı.
Pre-seed yatırım alan yerli girişim Bluedot, elektrikli araç kullanıcılarına özel ödeme platformunu kullanıma sundu

Elektrikli araç kullanıcılarının konumlarına en yakın şarj ünitelerini görebildiği bir uygulama olarak faaliyet gösteren, aynı zamanda evinde ya da iş yerinde şarj ünitesi bulunduranların, bu üniteleri paylaşmalarını da sağlayan yerli girişim Bluedot, TechNexus, Ford (Driventures), Pritchard Companies, Eksim Ventures, Kalyon Ventures, Axel Springer ve Porsche ile bazı otomotiv ve fintech şirketlerinin CEO'larından pre-seed (tohum öncesi) yatırım aldığını açıkladı. Şirket bu yatırımın yanı sıra yeni bir ürün de tanıttı.

Şirket, elektrikli araç kullanıcılarına özel ödeme platformunu yayına aldı. Bireysel kullanıcılar veya filo yöneticileri, Bluedot'un otomobille ilgili tüm satın alımlar için kullanacakları, ancak ağırlıklı olarak elektrikli araç şarjı için kullanacakları banka kartına kayıt yaptırabiliyor. Bluedot şu anda müşterilerine, katılımcı elektrikli araç şarj istasyonlarında kilovat saat başına 0,30 dolar tutarında sabit bir ücret ve katılımcı olmayan şarj ağlarında ücretlerde yüzde 20 geri ödeme sunuyor. Müşteriler, Bluedot'un uygulamasında istasyonlar buluyor ve iş ortağı şarj şirketleriyle doğrudan ücretler için ödeme yapıyor, bu da onları birden fazla uygulama indirme ihtiyacından kurtarıyor.

Bluedot kullanıcıları ayrıca tüm otomotiv harcamalarında yüzde 5 nakit geri ödeme ve diğer tüm harcamalar için yüzde 2 nakit geri ödeme alıyor. Ayrıca şirket, kullanıcılara yakındaki alışveriş ve yemek mekanlarında ödüller sağlıyor. Örneğin, bir müşteri arabasının şarj olmasını beklerken bir kahve içmek için yerel Starbucks'a gidebilir ve bu satın alma işleminden yüzde 10 para iadesi alabiliyor.

Bluedot kurucu ortağı ve CEO'su Ferhat Babacan, elektrikli araçların benimsenmesinde hiçbir müşteriyi geride bırakmamaya inandıklarını; bu nedenle, tüm sürücülerin adil ücretlendirme deneyimlerine, fiyatlandırmaya ve ürünlere erişimini sağlayan ürünler geliştirdiklerini söyledi. Babacan, alınan yatırımla, teknolojilerini geliştirirken ekibi genişleteceklerini ve Kaliforniya odaklı büyümeye devam edeceklerini açıkladı.

Bluedot'un bir banka ya da finans şirketi değil, teknoloji şirketi olduğunun altını çizen Babacan, bankacılık hizmetlerinin, FDIC Üyesi Piermont Bank tarafından sağlandığını ve Bluedot Banka Kartı'nın Visa U.S.A. Inc.'in lisansı uyarınca Piermont Bank tarafından verildiğini de sözlerine ekledi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.