Web3 ve oyun sektörüne odaklanan HRTech girişimi DOJO Talent, Boğaziçi Ventures'tan yatırım aldı

Boğaziçi Ventures, Web3 ve oyun sektörü için yeteneğe anında erişim sağlayan, yetenek gelişimini destekleyen ve bu alanda bir topluluk oluşturmaya odaklanan DOJO Talent'a yatırım yaptı.
Web3 ve oyun sektörüne odaklanan HRTech girişimi DOJO Talent, Boğaziçi Ventures'tan yatırım aldı

Boğaziçi Ventures, Web3 ve oyun sektörü için yeteneğe anında erişim sağlayan, yetenek gelişimini destekleyen ve bu alanda bir topluluk oluşturmaya odaklanan DOJO Talent'a yatırım yaptı. Yatırımın miktarına ve değerlemesine dair herhangi bir bilgi ise paylaşılmadı.

Hızlı büyüyen Web3, oyun ve blockchain teknolojisi sektörlerinde yeni nesil insan kaynağı çözümleri, yetenek açığı ve nispeten niş bilgiye sahip yetkinliklere hızlı ulaşmak tüm ekosistemin en önemli sorunları arasında. DOJO Talent, bu dikeylere odaklanarak, yetenek gelişimi ve yetenekler ile kurumlar arasında köprü kurma imkanları sağlayan bir platform olarak hizmet veriyor.

DOJO Talent ile firmalar, özellikle oyun geliştiricisi, oyun tasarımcısı, oyun sanatçısı, topluluk yöneticisi, blockchain geliştiricisi gibi alanlarda uzmanlığa sahip yeteneklere hızlı ulaşarak, esnek ve firmaya yada projeye özel çalışma koşulları ile işbirliği yapma imkanı buluyor.

Japonca’da "yetkinliklerin geliştirildiği yer" anlamına gelen DOJO, bu ekosistemde çalışmak isteyen kişilere özel sunduğu programlar ile yetkinlik gelişimi imkanları ve farklı projeler ile bu alanda kariyerlerini inşa etmek için gençlere fırsatlar sunuluyor. Türkiye ekosisteminde küresel olarak yaygınlaşmayı hedefleyen DOJO Talent platformu bu alana ilgi duyan tüm dünyadaki yetenekleri bir araya getirmeyi amaçlıyor.

Farklı bilgi, beceri seviyeleri ve yetkinliklere sahip gençler ve farklı ölçeklerdeki şirketler için özel olarak tasarlanmış geniş bir hizmet yelpazesi sunan DOJO Talent, genç yeteneklerin ekosisteme hazır hale getirilmesi ve ilgili projelerle eşleşmesi süreçlerini  oyun ve Web3 teknolojisi ile ilgilenenlerin çok sık kullandığı Discord üzerinden yönetiyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.