BluTV'nin kurucusu ve CEO'su Aydın Doğan Yalçındağ, CEO’luk görevini Deniz Şaşmaz Oflaz’a devretti

BluTV'nin yeni CEO'su Deniz Şaşmaz Oflaz oldu.
BluTV'nin kurucusu ve CEO'su Aydın Doğan Yalçındağ, CEO’luk görevini Deniz Şaşmaz Oflaz’a devretti

Yerli OTT platformu BluTV'nin kurucusu ve CEO'su Aydın Doğan Yalçındağ, dün itibarıyla CEO’luk görevini ’a devretti. BluTV'nin sosyal hesaplarında paylaşılan bilgilere göre, Aydın Doğan Yalçındağ, Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam edecek.

2016 yılında BluTV’deki çalışma hayatına "Content Strategy and Acquisitions Manager" göreviyle başlayan Deniz Şaşmaz Oflaz, 2018 yılında "Head of Content Acquisitions & Productions" göreviyle çalışmalarına devam etti. Oflaz, 2020 yılında Chief Commercial Officer" ve 2021 yılında "Chief Commercial & Content Officer" unvanlarıyla BluTV'deki görevlerini sürdürdü. 

Aydın Doğan Yalçındağ'ın  BluTV'yi 7 yıl önce yayın hayatına başlattığını hatırlatalım. Platform, 2021 yılında ise medya devi Warner Bros. Discovery ile stratejik bir ortaklığa imza attı. Ticaret Sicili Gazetesi'nde yer alan bilgilere göre Discovery, BluTV'nin yüzde 35 hissesi için 20 milyon dolar ödedi. Ortaya çıkan bir diğer önemli bilgi ise yukarıda da belirttiğimiz gibi girişimin değerlemesi ile ilgili oldu. Paylaşılan bilgilere göre o dönemde BluTV'nin değerlemesi ise 57 milyon dolar seviyelerine ulaştı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.