DOMiNO Ventures'ın 2022'de öne çıkan rakamları

DOMiNO Ventures ekibi 6 ay içerisinde, 12 bin 700 girişim inceleyip 3 bin 700 girişim ile ilk görüşme gerçekleştirdi ve 197 girişime detaylı inceleme yaptı.
DOMiNO Ventures'ın 2022'de öne çıkan rakamları

2022 yılının ocak ayında kurulan ve haziran ayında faaliyetlerine başlayan DOMiNO Ventures, geçtiğimiz yılın bir özetini paylaştı. Tecrübeli ekibi ile Türkiye ve Doğu Avrupa ülkelerinde yer alan, global pazarı hedefleyen metaverse, oyun ve yapay zeka girişimleri odağına alan DOMiNO Ventures, ayda ortalama 2 girişime yatırım yaparak portföy sayısını 12’ye çıkardı.

6 ay içerisinde 13 bine yakın girişim incelendi

Hollanda merkezli DOMiNO Ventures, portföyüne sırasıyla Hirize, Atlas Space, njoyKidz, Artifica, Cineshort, Iftrue’yu ekledi. Yatırımlarının 6’sını duyuran fon, yeni yatırımlarını önümüzdeki aylarda duyurmayı planlıyor. DOMiNO, bu süreçte 6 farklı ülkede birçok etkinlikte, birçok yatırımcı ve girişimci ile görüştü. 6 ay içerisinde 13 bine yakın girişimi inceleyerek 3 bin 700 görüşme yapan DOMiNO Ventures ekibi, global pazarda rekabet edebilecek Türkiye ve Doğu Avrupa merkezli teknoloji girişimlerine yatırım yapmaya devam ederek, portföyündeki girişim sayısını 27’ye çıkarmayı hedefliyor.

Aktif olan 12 yatırımın toplam değerlemesi 148.7 milyon doları buldu

DOMiNO Ventures, açıkladığı 6 yatırımı ile beraber şu anda aktif olan 12 yatırımın toplam değerlemesi 148.7 milyon doları bulurken, portföyün yüzde 50’si SaaS, yüzde 30’u metaverse, yüzde 10’u blockchain ve yüzde 10’u oyun girişimlerinden oluşuyor. 6 farklı ülke ziyareti ile beraber yüzde 45’i global yüzde 55’i yerel 45 farklı ekosistem partnerliği ile girişimcilik ekosistemine katkıda bulunuyor. 

DOMiNO Ventures yönetici ortağı Mustafa Kopuk; “Geniş ekibimiz ile sadece 6 ay içerisinde 12 global odaklı teknoloji girişimine yatırım yapmayı başardık. 2023 yılı içerisinde metaverse, oyun ve yapay zeka alanında 16 yeni yatırım yapmayı ve yatırım yapılan girişimlerin küresel pazarın önemli oyuncuları haline gelmelerini hedefliyoruz.” dedi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.