Instagram, kullanıcıların 2022 özetlerini oluşturabilmesi için yeni bir Reels şablonu yayınladı

Instagram, kullanıcılara o yıla ait 14 adede kadar fotoğraf ve videoyu takipçileriyle paylaşmanın özelleştirilebilir bir yolunu sunan yeni bir Reels şablonunu kullanıma sundu. 
Instagram, kullanıcıların 2022 özetlerini oluşturabilmesi için yeni bir Reels şablonu yayınladı

2022'nin son haftalarını yaşarken birçok uygulamada yıl sonu özetleri yayınlandı bile. Özellikle dijital müzik platformlarında sıklıkla karşımıza çıkan bu yıl sonu özetlerini oluşturan şirketlere şimdi Instagram da eklendi. Sosyal medya platformu, kullanıcılara o yıla ait 14 adede kadar fotoğraf ve videoyu takipçileriyle paylaşmanın özelleştirilebilir bir yolunu sunan yeni bir Reels şablonunu kullanıma sundu. 

Kendi özetinizi oluşturmak için bugünden itibaren akışınızın üst kısmında yer alan "Kendi özet makaranızı oluşturun" seçeneğini bulmanız yeterli. Bu seçenek hesabınız için aktif olmadıysa şablonlar kısmında da aradığınızı bulabilirsiniz.

Yeni Reels şablonunu bulmak için, uygulamada profilinizi açarak Reels paylaşım alanına gitmeniz, aşağıdaki seçeneklerden "şablonlar" kısmına tıklamanız gerekiyor. Akış sayfasından paylaşım alanını açtığınızda şablonları bulamayacağınızın altını çizelim. Daha sonra maksimum 14 görsel içeriği ekleyerek 2022 özetinizi oluşturmuş oluyorsunuz. Eğer kolajınıza mevcut şablonlardan ses eklemek isterseniz Bad Bunny, DJ Khaled, rapçi Badshah veya Stranger Things'den Priah Ferguson'un bulunduğu bir şablona tıklayabiliyorsunuz.

Meta sözcüsü Alexandra Terry'ye göre şablon İngilizce, İspanyolca ve Hintçe olarak mevcut. Söz konusu şablonun 2023'e kadar birkaç hafta boyunca kullanılabileceği de paylaşılanlar arasında yer alıyor. 

Instagram, geçtiğimiz yıl da kullanıcılara takipçileriyle 10 adede kadar hikaye paylaşma olanağı sağlayan kişiselleştirilmiş inceleme yılı özelliğini kullanıma sunmuştu.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.