Gwyneth Paltrow'un yatırımcıları arasında olduğu lüks otellere ve tatil köylerine günlük erişim sağlayan ResortPass 26 milyon dolar yatırım aldı

Amanda Szabo tarafından faaliyete geçen ResortPass, bir kullanıcının gecelik konaklama rezervasyonu yapmak zorunda kalmadan bir tesisin havuz, spa, fitness gibi imkanlarına kolayca erişmesini sağlıyor.
Gwyneth Paltrow'un yatırımcıları arasında olduğu lüks otellere ve tatil köylerine günlük erişim sağlayan ResortPass 26 milyon dolar yatırım aldı

Dünyanın dört bir yanındaki lüks otellere ve tatil köylerine günlük erişim sağlayan ResortPass 26 milyon dolar yatırım aldı. 26 milyon dolarlık tur, Declaration Partners ve 14W tarafından yönetildi. Yatırım turuna CRV ve William Morris Endeavor, Gwyneth Paltrow, Jessica Alba ve The Points Guy olarak da bilinen Brian Kelly gibi ek yeni yatırımcılar katıldı. ABD merkezli şirketin toplam yatırım miktarı yaklaşık 38 milyon dolar oldu. 

Yatırıma liderlik eden 14W'den Ryan Ackell,"ResortPass 1,5 trilyon dolarlık küresel konaklama endüstrisinin yepyeni bir segmentine öncülük ediyor" diyerek şirketin sektör için önemini vurguluyor.

Amanda Szabo tarafından faaliyete geçen ResortPass, bir kullanıcının gecelik konaklama rezervasyonu yapmak zorunda kalmadan bir tesisin havuz, spa, fitness gibi imkanlarına kolayca erişmesini sağlıyor. İlk kez 2016'da kullanıma sunulan ResortPass, Ritz Carlton, Four Seasons, W Hotels, Hyatt Hotels, Fairmont ve Westin dahil olmak üzere dünya çapında 900'den fazla otel ve resort ile çalışıyor. Şimdiye kadar 1 milyon 600 binden fazla kişi bu uygulamayı kullanarak tatil yaptı. ResortPass çoğunlukla ABD'nin Florida, California, New York, Hawaii, Oklahoma ve Arizona dahil olmak üzere 35 eyalette faaliyet gösteriyor.

Şirketin yatırımcıları arasında yer alan Gwyneth Paltrow, son iki yıl içinde yaptığı teknoloji yatırımlarıyla ses getiriyor. Ünlü oyuncu kripto para ve fem-tech yatırımlarıyla dikkat çekiyor. Gwyneth Paltrow, CBInsight'e göre şimdiye kadar 16 teknoloji girişimine yatırım yaptı. 2008 yılında “yaşam tarzı ve yayımcılık” şirketi Goop'u kurarak ilk kez girişimci kimliğiyle gündeme gelen yatırımcı daha çok kadın girişimcileri destekliyor. Bu yüzden bu yatırımda adı geçiyor olması pek de şaşırtıcı değil.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.