Webrazzi Fintech 2022'nin ikinci tur konuşmacıları belli oldu

Her yıl olduğu gibi bu yılda ülkemizdeki finans ve bankacılık sektörünü bir araya getirecek olan Webrazzi Fintech 2022'nin ikinci tur konuşmacıları da belli oldu.
Webrazzi Fintech 2022'nin ikinci tur konuşmacıları belli oldu

14 Aralık tarihinde Wyndham Grand İstanbul Levent'te gerçekleşecek olan Webrazzi Fintech 2022'nin ilk tur konuşmacıları belli olduğunu geçtiğimiz haftalarda sizlere aktarmıştık. Her yıl olduğu gibi bu yılda ülkemizdeki finans ve bankacılık sektörünü bir araya getirecek olan Webrazzi Fintech 2022'nin ikinci tur konuşmacıları da belli oldu.

3 salonda sizlerle buluşacak Webrazzi Fintech 2022'de sunum ve panellerin yanı sıra workshoplar da yer alacak. Etkinliğimizin hem online hem de fiziksel olarak gerçekleşeceğini de hatırlatalım. Dilerseniz Webrazzi Fintech 2022'ye online olarak da katılabilirsiniz.

Webrazzi Fintech 2022 konferansımızda bankacılıktan e-ticaret firmalarına kadar büyük bir kapsama alanına sahip, hepimizin ödeme alışkanlıklarını değiştiren teknolojilerin yeni adı olan fintech'in gelişimi, evrimi ve geleceği, alanında uzman kişiler ile birlikte konuşulacak.

Dilerseniz Webrazzi Fintech 2022'nin konuşmacılarını detaylı olarak buradan inceleyebilir ve konferansımıza katılım sağlamak isterseniz buradan bilet alabilirsiniz. Webrazzi Fintech 2022 etkinliğimizin programını ise ilerleyen günlerde açıklayacağız.

Aykut Aslantaş - Midas

15 senedir ZEO, iProspect, GroupM gibi ajanslarda dijital pazarlama ve büyüme alanında birçok değerli yerel ve global markaya hizmet verdikten sonra pandemi sürecinde Dubai'de yapay zeka ve makine öğrenimi teknolojileri üzerine ürün geliştiren Tarjama firmasının pazarlama aktivitelerinin sorumluluğunu üstlenmiştir. Şu anda Türk ve ABD hisse senetlerine kolay yatırım imkânı sunan SPK lisanslı yatırım uygulaması Midas'ın Pazarlama Direktörlüğü görevinde dijital ve konvansiyonel tüm pazarlama faaliyetlerine liderlik etmektedir. Türkiye'nin birçok üniversitesinde (Yeditepe, Bahçeşehir, Özyeğin ve Bilgi Üni.) dijital pazarlama alanında yüksek lisans dersleri vermiş olup aynı zamanda pazarlama alanında SEO & SEM, App Store Optimization & Marketing alanında ise Android Mutfağından Seçmeler kitaplarını yayınlamıştır.

Fevzi Güngör - Ödeal

Fevzi Güngör, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat mühendisliği bölümünden mezun oldu. Yine İTÜ’de IT Proje Yönetimi yüksek lisansını tamamladıktan sonra Boğaziçi üniversitesinde MBA eğitimini bitiren Güngör, Ödeal'ın kurucusu konumunda. Fevzi Güngör, Ödeal'ı kurmadan önce ise 2006 - 2011 yılları arasında Turkcell'in prepaid hatlarına telefon ile çağrı merkezinden yükleme yapan Mobilnet firmasında Kurucu ve Genel Müdürü olarak yer aldı

Halim Memiş - Moka

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nden mezun olan Halim Memiş, 2002’de aynı üniversitede MBA programını tamamladı. Bankacılık kariyerin 2004’te Türkiye İş Bankası Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başlayan Halim Memiş, 2012’de Ödeme Sistemleri Ürün Bölümü’nde Müdür Yardımcısı, 2017’de Dijital Bankacılık Bölümü’nde Birim Müdürü oldu. Halihazırda, 2021 yılının Mart ayından bu yana yönetim kurulu üyesi olduğu MOKA Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşu A.Ş’nin Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Harun Soylu - iWallet

2003 - 2005 yılları arasında Ankara Üniversitesinde Computer Programming, 2005 - 2008 yılları arasında ise Marmara Üniversitesinde Computer and Instructional Technologies programlarını tamamlayan Harun Soylu, yüksek lisansını ise Sakarya Üniversitesinde tamamladı. Eğitim hayatının ardından ise Multinet firmasında çalışmaya başlayan Soylu, 12 yıl boyunca yönetici olarak şirkette yer aldı. Sonrasında ise iWallet markasını kuran Harun Soylu, yaklaşık 5 yıldır kurucusu olduğu iWallet'ı yönetiyor.

Hasan Jabbarov - paym.es

9 Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu Hasan Jabbarov, İzmir Şehir rehberi izmirland, araba ve yat kiralamanıza imkan sağlayan pazaryeri rentistan, web builder platformu webmanager.com.tr girişimlerini yarattı. ERP çözümler sunan ajans kurdu. Türkiye ve Azerbaycan’a ek Portekiz, Şili ve Lübnan’da kurucusu olduğu startuplar ile birlikte global hızlandırma programlarında yer aldı. 2017 yılında Paymes’in kurucu ortakları arasında yer alan Jabbarov, Paymes’in Paytabs’e dahil olması birlikte Paytabs’in Avrupa ve CIS ülkelerinden sorumlu genel müdür yardımcılığı görevini üstleniyor.

Hüseyin Mert - Mono Payments

Hüseyin, lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nin (ODTÜ) elektrik-elektronik mühendisliği ve fizik bölümlerinde tamamlamış ve ABD'de Stanford Üniversitesi'nde MBA programını başarıyla tamamlamıştır. 20 yılı aşkın süredir portallar, ağ geçitleri ve sosyal ağlar üzerinde çalışan Hüseyin, açık kaynak ve endüstri etkinliklerinde konuşmacı, organizatör ve sponsor olarak önemli destekler sağladı. Amerika'da unicornlar ve girişimlerde danışman olarak çalıştı ve 3 tane girişimini satmıştır. Çeşitli bölgelerde ve büyüklüklerde SaaS ve PaaS girişimlerinde yatırımları bulunmaktadır. Fintech'ler için çözümler sunan Mono Payments kurucu ortak ve CEO olarak 2020'den beri yatırım yapıyor. “fintech için fintech” odağıyla Türkiye, İngiltere ve Avrupa'da çeşitli kuruluşlara hizmet vermektedir.

İhsan Elgin - Finberg

Aralarında Türkiye’nin ilk fintech fonu olan Finberg’in kuran ve farklı fonların yönetimini üstlenen İhsan Elgin aynı zamanda büyük kurumların girişimcilik dönüşümünü yöneten Core Strateji’nin de kurucusudur. İş hayatına 2000 yılında Aygaz’da başlayan İhsan Elgin, yöneticilik görevinin ve Koç Üniversitesi Executive MBA programının ardından 2007 yılında Climateminder şirketinin kurucu ortağı Amerika’da girişimcilik dünyasına giriş yaptı. 2012 yılında exit yaparak tekrar Türkiye’ye dönen Elgin, girişimcilik dünyasında edindiği deneyimleri kurumsal hayatla harmanlayarak Özyeğin Üniversitesi bünyesinde Türkiye’nin ilk teknoloji hızlandırma programı olan Girişim Fabrikası’nı kurdu.

Yaklaşık 15 yıldır Türkiye'nin önde gelen şirketlerine ve startup'lara danışmanlık hizmeti veren Elgin, 2018 yılında Fibabanka bünyesinde Finberg'i hayata geçirmiş ve elde edilen yüksek performansın ardından farklı fonların kurulumunu ve yönetimini üstlenmiştir. Toplam değeri 150 milyon dolara ulaşan fon yönetimi yapmaktadır. Steve Blank ve Alex Ostarwalder gibi girişimcilik dünyasının önde isimleriyle birebir çalışan ve onların programlarından mezun olan Elgin, Yalın Yeni Girişim (Lean Startup) kitabının genel yayın yönetmenliğini yapmış, Girişimciliğin Altın Kuralları ve Türk Ceylanları kitaplarına da katkıda bulunmuştur. 

Jak Telyaz - Visa

Boğaziçi Üniversitesi makine mühendisliği bölümünden mezun olan Jak Telyaz, sonrasında ise Koç Üniversitesinde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Visa'da iş geliştirme müdürü olarak çalışan Jak Telyaz, daha öncesinde ise Deutsche Bank, Value Partners ve Kearney gibi firmalarda çalıştı. Jak Telyaz, yaklaşık 10 yıldır Visa'da farklı görevlerde yer alıyor.

Mehmet Müstehlik - MoneyPay

Lisans eğitimini 2004 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi, İşletme Fakültesi, Ekonomi bölümünde tamamlayan Mehmet Müstehlik, profesyonel kariyerine 2004 yılında PwC’de denetim ve danışmanlık sektöründe başladı. Kariyerinin 5. yılında PwC’den ayrılarak Tesco Türkiye’ye geçen Mehmet, burada 2009-2015 yılları arasında sırasıyla Hazine ve Vergi Müdürü, Finansal Projeler Müdürü ve Mali İşler Müdürü olarak görev yaptı. Mehmet, Tesco’daki iş hayatına paralel Ekonomi Üniversitesinde Executive MBA programını tamamladı. 2015 yılında Migros Ticaret A.Ş. bünyesine katılan Mehmet, 4,5 yıl Ramstore Kazakistan operasyonunda Finans Direktörlüğü yaptı. 2019-2022 yılları arasında ise Migros Türkiye Finans Direktörü olarak görev yapan Müstehlik, Nisan 2022’den bu yana Migros Ticaret A.Ş.’nin iştiraki olan MoneyPay Ödeme ve EPH A.Ş.’de Genel Müdür olarak görevine devam etmektedir.

Nihat Narin - BELBİM

1990 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun olan Nihat Narin, Londra Middlesex Universitesi’nde MBA, Louisiana Eyalet Üniversitesi’nde İç Denetim eğitimi almıştır. Aynı zamanda Türkiye Sermaye Piyasaları İleri Düzey ve Kurumsal Yönetim lisanslarına sahiptir. 1990-2000 yılları arasında Londra ve İstanbul’da çeşitli yatırım bankalarında Telekom ve Internet analistliği yapan Narin, birçok şirketin kurumsal finansman, şirket yapılandırmaları ve halka arzında görev almıştır. 2000 yılında Turkcell’de çalışmaya başlayan Narin, kurumun Amerika New York Borsası’na kote olması, halka arz ve kurumsal yapılanma süreçlerini yönetmiş, 19 yıl boyunca sırasıyla “Yatırımcı İlişkileri Direktörü”, “Turkcell Grup İç Denetim Direktörü”, “İş Geliştirme & Şirket Satın Alma & Birleşmeleri Direktörü” ve “Turkcell’in altyapı iştiraki Global Tower’da Genel Müdür” olarak görev yapmıştır.

Nilhan Gür - Qumpara

İTÜ Endüstri Mühendisliğinden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi MBA programını tamamlamış ve kariyerine mobil katma değerli servisler alanında proje ve iş geliştirme yöneticiliği yaparak başladı. Gelişen mobil sektörde, mobil operatörler ve önde gelen markalar için bilgi ve eğlence servisleri, sadakat çözümleri ve mobil pazarlama projeleri geliştirdi. Türkiye’nin ilk Mobil pazarlama ajanslarından birinde ajans yöneticiliği yaparken perakende firmaları ve tüketim markalarına mobil teknolojileri kullanan yeni nesil pazarlama çözümleri sundu. 2017 yılında bu alanda pazardaki ihtiyaçlardan yola çıkarak Banu Turgut ile birlikte, Qumpara ödüllendirme platformunu kurdu hayata geçirdi. Tüketicilerin fiziksel kanallardan yaptığı günlük alışverişlerinden kazanç sağlarken, tüketim markalarının bu alışverişçileri dinamik promosyonlarla hedeflemesi ve alışveriş davranışı verisi elde edebilmesini sağlayan Qumpara’nın, ödeme aracı fonksiyonları kazanması ile girişimcilik macerasına yeni açılımlarla devam etmektedir.

Onur Çakır - Visa

ODTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümü mezunu olan Onur Çakır, yüksek lisansını ise Marmara Üniversitesinde tamamladı. Kariyerine QNB Finansbank'ta başlayan Çakır, sonrasında ise Sabanci Telekom, Atos ve Western Union gibi önemli şirketlerde çalıştı. Yaklaşık 4 yıldır Visa'da çalışan Onur Çakır, Fintech direktörü olarak görev yapıyor.

Ozan Bayülgen - Hepsipay

Ozan Bayülgen University of Illinois at Chicago MBA programını tamamladı. Harvard Business School ve Northwestern Kellogg School’da dijital strateji ve ileri işletme yönetimi eğitimlerini tamamlayan Bayülgen, Türkiye’ye gelmeden önce yurt dışında, FedEx, Peppers&Rogers Group, Star Group gibi firmalarda üst düzey pozisyonlarda yer aldı. En son Bain & Company ülke ortağı görevinde pek çok önde gelen perakende, ulaştırma, teknoloji firmalarında strateji danışmanlığı ve dönüşüm programlarını yönlendiren Bayülgen 2021 başında HepsiPay Genel Müdür’ü olarak Hepsiburada’ya katıldı. Kariyerinde yarı zamanlı öğretim üyeliği de yapan Bayülgen, Koç Üniversitesi, MBA ve EMBA öğrencilerine 2011-19 arasında ders verdi. Ozan Bayülgen aynı zamanda, Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği’nin yönetim kurulu üyeleri arasında yer alıyor. Bayülgen evli ve 3 kız babasıdır.

Özgür Bayraktar - Turan

Özgür Bayraktar, Ekim 2010'da Orta Doğu ve Kuzey Afrika'nın en büyük sosyal oyun şirketi olan Peak Games'in kurucu takımına Topluluk ve Pazarlama Direktörü olarak katıldı. Şirket, 1 milyar doları aşan değerleme ile kısa sürede Türkiye'nin ilk unicorn'u olarak tarihe geçti. 2011 yılında dünyanın en büyük sosyal oyun şirketi Zynga'nın teklifini kabul ederek Dublin'e taşındı. 2012 yılında 7 milyar ABD doları değerleme ile halka açılan şirketin Türkiye ve Ortadoğu pazarlarındaki topluluk faaliyetlerinde katkıda bulundu. Bayraktar, Temmuz 2014'te Bayraktar & Partners adında bir melek yatırımcı topluluğu kurdu ve 1 Kasım 2016'da Türkiye'nin en büyük girişimcilik blogu olan Webrazzi'ye şirketinin satışını gerçekleştirdi. Harvard Business Review ve Forbes dergilerinde yayınlanmış makaleleri bulunan Bayraktar, 2018 yılında Albaraka Türk Katılım Bankası çatısı altında Almanya'da yeni finansal teknoloji ürünleri geliştiren İnsha'da tüm merkezi iş operasyonlarından sorumlu oldu. Şubat 2021'de Bayraktar, para göndermeyi, harcamayı ve almayı herkes için, her yerde basit, kullanışlı ve uygun fiyatlı hale getirme misyonuyla Ozan Elektronik Para A.Ş'ye COO olarak atandı. Bayraktar Mayıs 2022'de Turan'ı kurdu. Turan, dünyadaki tüm Türk devletlerinde yaşayan kullanıcıların hem finansal ihtiyaçlarını karşılamasını hem de dakikalar içinde uluslararası para transferi yapmasını sağlayacak yeni nesil bir finans uygulamasıdır.

Sabrican Zaim - paym.es

16 yaşında Türkiye’nin ilk flash bazlı E-Dergisi Sanalmag'i yaratarak girişimciliğe adım atan Sabrican Zaim, Yönetim ve Bilişim Sistemleri bölümünden mezun oldu. Eğitim hayatı boyunca çeşitli bilgisayar oyunları kodladı ve internet sitelerini yayına aldı. 2010 yılında üniversite öğrencilerine özel indirim kuponu satışı yapan Biogrenci.com ’u hayata geçirdi. 2014 yılı itibariyle birey ve kurumlar için finansal teknoloji geliştiren iki girişimin içerisinde yer aldı. Instagram bazlı ilk pazaryeri Shopinstar.com ‘u hayata geçirdi. Paymes’in kurucu ortakları arasında yer alan Sabrican, 2017 yılından bu yana Paymes’in Ceo’su olarak finansal teknoloji dünyasına yenilikler sunmaya devam ediyor.

Sezgin Lüle - Türkiye İş Bankası

Sezgin Lüle, 2021 Ocak ayından bu yana İş Bankası'nda Dijital Bankacılık, Ödeme Sistemleri ve Müşteri Deneyiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Kariyerine İş Bankası'nda Organizasyon Metod Uzmanı olarak başlayan Lüle, sırasıyla Teftiş Kurulu, Muhasebe, Değişim Yönetimi ve Kurumsal Mimari Bölümlerinde farklı unvanlarda rol almıştır. Proje portföy yönetimi, İş Mimarisi, Süreç Otomasyonu ve Organizasyonel Dönüşüm konusunda deneyimi bulunmaktadır. 1976 yılında Trabzon'da doğan Lüle, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden mezun olmuştur. 2004 yılında University of Birmingham MBA IBF programından mezun olan Lüle, 2019 yılında HBS AMP programını tamamlamıştır.

Sezin Erken - Dgpays/ZUBİZU

Sezin Erken, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nde mezun olduktan sonra Columbia University’de MBA yaptı. İş hayatına McKinsey & Company’de Analist olarak başlayan Erken, ardından 10 yılı aşkın bir süre Capital One Bank New York’ta çeşitli yöneticilik görevlerinde bulundu. 2014-2017 yılları arasında ABank’ta Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. 2017 yılından itibaren Fibabanka A.Ş.’de Bireysel Bankacılık ve Kaynak Yönetimi’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Fiba Portföy Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlendi. Eylül 2021 Eylül ayından itibaren DgPays’in Bireysel ve Perakende İş Biriminden Sorumlu Genel Müdürü olarak görevini sürdürmektedir.

Yasin Oral - Paribu

2009’da Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun olan Yasin Oral, 2010’da Türkiye’nin ilk online matbaası matbuu.com’u hayata geçirdi. 2015’te online bilet satın alım platformu Biletgo’yu kurdu. 2015’te kripto para işlem platformu Paribu’nun ön hazırlık çalışmalarına başladı. 2016’da kurduğu Paribu, 14 Şubat 2017’de kullanıma açıldı. Halen Paribu CEO’su olan Yasin Oral, aynı zamanda Blockchain Türkiye Platformu yürütme kurulu üyesi ve Türkiye Genç İş Adamları Derneği üyesidir.

 

Zeynel Enes Mirza - Alternatif SuperApp

Boğaziçi Üniversitesi İktisat bölümünden mezun olan Zeynel Enes MİRZA, Dersnet.net ve Bogazicili.com gibi değişik siteler açarak girişimcilik faaliyetlerinde bulunmuştur. Mezun olduktan sonra Kuveyt Türk’te MT olarak Ürün Geliştirme biriminde çalışmaya başladı. Mevduat, Altın Bankacılığı, Temel Bankacılık, Dış Ticaret ve Hazine gibi alanlarda çalışarak temel anlamda bankacılık ve finansa hakim oldu. 2020 yılında ise Dijital Dönüşüm ve İnovasyon birimine geçiş yaptı. Açık bankacılık, API Bankacılığı, SuperApp, Fintech İş Birliği, Sosyal İnovasyon ve Açık İnovasyon gibi alanlardaki projelerde aktif roller aldı. 2021 Ağustos'tan beri Alternatif SuperApp'te CEO olarak görev almaktadır.

SPONSORLAR

Elmas Sponsorlar

 

Platin Sponsorlar

   

Altın Sponsorlar

Gümüş Sponsorlar

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.