Sony'den hareket takip sistemi: Mocopi

Metaverse ekosistemi içinde yer almak isteyen markalardan biri olarak karşımıza çıkan Sony, metaverse uygulamaları ile kullanılabilecek yeni bir hareket takip sistemi geliştirdiğini duyurdu
Sony'den hareket takip sistemi: Mocopi

Sanal ve artırılmış gerçeklik gözlüklerinin gelişmesi ile birlikte metaverse kavramı da hayatımızın önemli bir parçası haline gelmeye başladı. Özellikle geçtiğimiz yıl önemli bir yükseliş yaşayan metaverse, büyük markaların dikkatini çekmeye devam ediyor.

Metaverse ekosistemi içinde yer almak isteyen markalardan biri olarak karşımıza çıkan Sony, metaverse uygulamaları ile kullanılabilecek yeni bir hareket takip sistemi geliştirdiğini duyurdu. Mocopi isimli hareket takip sistemi sayesinde kullanıcılar, metaverse içindeki avatarlarını oldukça kolay bir şekilde takip edebilecekler.

Küçük boyutları sayesinde kolay bir kullanım sunan Mocopi, temelinde 6 parçadan oluşan bir donanım ürünü. Mocopi sensörlerinin AirTag benzeri bir tasarıma sahip olduğunu da ekleyelim. Mocopi'yi kullanmak için ise söz konusu sensörleri el ve ayak bilekleri, başınız ve kalçanıza yerleştirmeniz gerekiyor.

Sonrasında ise tek yapmanız gereken hareket etmek. Yaptığını hareketleri sensörleri sayesinde algılayacak olan Mocopi, hareketleri gerçek zamanlı bir şekilde metaverse uygulamasındaki avatarınıza aktaracak. Bağlantı teknolojisi olarak Bluetooth'u kullanan Mocopi, hem iOS hem de Android akıllı telefonlar aracılığı ile kullanılabiliyor.

Tıpkı kablosuz kulaklıklar gibi bir şarj kutusu ile birlikte gelen Mocopi, USB-C ile birlikte 90 dakika içinde tamamen şarj olabiliyor. Mocopi'nin sensörlerinin tam şarj ile birlikte 10 saate varan bir pil performansı sunduklarını da ekleyelim. Özellikle oyun ve spor odaklı sanal gerçeklik uygulamaları içinde kullanılabilecek olan Mocopi'nin fiyatı ise 360 dolar. Son olarak Mocopi'nin önümüzdeki Ocak ayının sonunda satışa sunulacağını da paylaşalım.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.