Bütünleşik video iletişim platformu Vimesoft, 400 bin dolar yatırım aldı

Vimesoft tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, tohum yatırım turunda Re-Pie Portföy Yönetimi'nden 400 bin dolar yatırım aldı. 400 bin dolarlık tohum yatırım turu, 7 milyon dolar değerleme üzerinden gerçekleşti.
Bütünleşik video iletişim platformu Vimesoft, 400 bin dolar yatırım aldı

Video konferans, webinar, canlı yayın ve video platformu gibi ürünlere sahip olan bir girişim olarak karşımıza çıkan Vimesoft'u ilk olarak geçtiğimiz yılın Kasım ayında sizlere aktarmıştık. 2020 yılında kurulan bütünleşik video iletişim platformu Vimesoft, yatırım aldığını duyurdu.

Vimesoft tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, tohum yatırım turunda Re-Pie Portföy Yönetimi'nden 400 bin dolar yatırım aldı. 400 bin dolarlık tohum yatırımın 7 milyon dolar değerleme üzerinden gerçekleştiğini de ekleyelim. Vimesoft tarafından aktarılan bilgilere göre alınan yatırım, büyümeyi devam ettirmek ve ürün geliştirme süreçlerini hızlandırmak için kullanılacak.

ODTÜ Teknokent’teki Ar-Ge merkezi ve İstanbul ofisleri ile çalışmalarına devam eden Vimesoft, video konferans ve kurumsal video çözümleri ile uzaktan öğrenme sistemlerinin en iyi özelliklerini tek platformda bir araya getirmeyi hedefliyor. 

Pandemi sonrası yeni iletişim ve etkileşim yöntemlerine adaptasyonun hızlandığını ve sabit çalışma ortamlarından hibrit çalışmaya geçişini gördüklerini belirten Vimesoft Kurucu Ortağı ve CEO’su Mükremin Sarıer, yolculuğun yeni başladığına ve doğru zamanda, doğru yerde olduklarına inandıklarını da paylaştı.

Vimesoft'un pandemi süreci ile birlikte kaos ortamını fırsata çeviren, çevik ve start-up ruhu taşıyan gelişme potansiyeli yüksek bir girişim olduğunu aktaran Re-Pie Portföy Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet Ali Ergin, yatırımları ile birlikte kendileri ile ortak hedefler çerçevesinde bir araya gelmekten son derece mutlu olduklarını sözlerine ekledi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.