Apple Music, yıl sonu listelerini içeren Replay'i yeni bir güncelleme ile yayınladı

Güncellenmiş Apple Replay'in en ilgi çekici yanlarından biri, kullanıcıların 31 Aralık'a kadar dinleme alışkanlıklarının nasıl değiştiğini takip edebilecek olması.
Apple Music, yıl sonu listelerini içeren Replay'i yeni bir güncelleme ile yayınladı

Müzik severler için yılın en keyifli dönemlerinden biri geldi bile. Birçoğumuz hâlâ Spotify'ın yıl sonu özetini içeren Wrapped'ini bekliyor olsak da Apple bu konuda daha erken davrandı ve Wrapped'e benzer Replay'i bugün yayınladı. Teknoloji devi, 2019'da yayına alınan Replay'e ilk kez büyük bir güncelleme de getirdi.

Yeni özellikler eklenen Replay'de en iyi sanatçıları, şarkıları, albümleri, türleri ve toplam dinlenen dakikaları kişiselleştirilmiş bir şekilde daha fazla veri ağırlıklı, paylaşılabilir bir şekilde bulmak mümkün. Ayrıca bir sanatçının veya türün ilk 100'ünde yer alan hayranlar, sıralamalarını görebiliyor.

Apple Replay'in en ilgi çekici yanlarından biri de kullanıcıların 31 Aralık'a kadar dinleme alışkanlıklarının nasıl değiştiğini takip edebilecek olması. Böyle bir özellik Spotify Wrapped için mümkün değil ve Apple'ın Replay'ini diğer dijital müzik platformlarının yıl sonu özetlerinden ayırıyor. 

İstatistikleri gördükten sonra 2022 Replay'lerini sosyal medyada veya mesajlaşma platformlarında paylaşabilmek de mümkün hâle getirildi. Spotify Wrapped'in bu kadar başarılı olmasının en önemli nedenlerinden biri hiç şüphesiz içeriklerin sosyal medyada paylaşılabiliyor ve bunun kişiler arası etkileşimi artırıyor olması. Bu nedenle Apple'ın sonuçları başkalarıyla paylaşmayı mümkün kılmış olması pek de şaşırtıcı değil, ancak güzel bir gelişme.

Eğer Apple Music kullanıcısıysanız şu anda bu adresten yıl sonu listelerinizi kontrol edebilirsiniz. Spotify Wrapped'in ise birkaç gün içinde yayınlanacağını tahmin ediyoruz. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.