Amazon, Sam Bankman-Fried ve FTX dizisi için çalışmalara başladı

Amazon, Sam Bankman-Fried ve FTX hikayesi ile ilgili bir mini dizi çekmek için çalışmalarına başladı. Amazon'un mini diziyi çekmek için seçtiği prodüksiyon şirketi ise ünlü yönetmenler Anthony Russo ve Joe Russo tarafından kurulan AGBO oldu.
Amazon, Sam Bankman-Fried ve FTX dizisi için çalışmalara başladı

Ünlü yazar Michael Lewis'in Sam Bankman-Fried ile ilgili bir kitap hazırladığını ve kitabın film haklarını almaya yakın olan Apple'ın konu ile ilgili bir film çekmek istediğini sizlere kısa süre önce aktarmıştık. Sam Bankman-Fried ve FTX'in çöküşü ile ilgilenen tek firma ise Apple değil.

Variety'nin paylaştığı bilgilere göre Amazon, Sam Bankman-Fried ve FTX hikayesi ile ilgili bir mini dizi çekmek için çalışmalarına başladı. Amazon'un mini diziyi çekmek için seçtiği prodüksiyon şirketi ise ünlü yönetmenler Anthony Russo ve Joe Russo tarafından kurulan AGBO oldu.

Hatırlatmak gerekirse Russo kardeşler olarak tanınan Anthony Russo ve Joe Russo, geçtiğimiz dönemlerde Community, Captain America: The Winter Soldier, Captain America: Civil War, Avengers: Infinity War ve Avengers: Endgame gibi önemli yapımların yönetmenliğini de üstlendi.

Şu an için Amazon'un FTX dizisinin kimin yöneteceği ile ilgili bir bilgi bulunmasa da Amazon, Russo kardeşlerin diziyi yönetmesini istiyor. Paylaşılan bilgilere göre "Hunters" ve "Invasion" dizilerinin yaratıcısı olan David Weil, Amazon'un FTX dizisinin pilot bölümünün senaryosunu yazacak.

Dizinin çekimlerine ise 2023 yılının bahar aylarında başlanması bekleniyor. Variety tarafından aktarılan bilgilere göre mini dizi, 8 bölümden oluşacak ve FTX'in yükseliş ve batış sürecine odaklanacak. Sam Bankman-Fried ve FTX'in çöküşü, sinema ve dizi sektöründeki önemli firmaların ilgisini çekmeye devam ediyor. Sektörde yer alan diğer firmaların da bu konu ile ilgili yapımlar ile karşımıza çıkması sürpriz olmayacaktır.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.