JP Morgan, “J.P. Morgan Wallet” için ticari marka başvurusunda bulundu

Şirket, “J.P. Morgan Wallet” ABD patent ve marka ofisine kaydettirdi ve “J.P. Morgan Wallet”ın patentini aldı. Ticari marka başvurusu, sanal para transferi + borsa, kripto ödeme süreçleri, sanal vadesiz hesap ve finansal servisleri içeriyor.
JP Morgan, “J.P. Morgan Wallet” için ticari marka başvurusunda bulundu

ABD'nin en büyük bankalarından biri olan JP Morgan, kripto cüzdanı için ticari marka başvurusunda bulundu.  Şirket, “J.P. Morgan Wallet” ABD patent ve marka ofisine kaydettirdi ve “J.P. Morgan Wallet”ın patentini aldı. Bu önemli adım beraberinde JP Morgan'ın müşterilerine kripto servisleri sunmasını getirebilir. 

Kurumsal şirketlerin ticari marka başvurlarını açıklamasıyla tanınan ticari marka avukatı Mike Kondoudis, paylaştığı tweette JP Morgan'ın ticari marka başvurularının sanal para transferi + borsa, kripto ödeme süreçleri, sanal vadesiz hesap ve finansal servislerini içerdiğini duyurdu. 

Ayrıca belgede yer alan ifadeler arasında kredi ve banka kartları aracılığıyla kripto ödemeleri de yer alıyor. Şimdiye kadar kripto para piyasasına mesafeli duran geleneksel kurumların yavaş yavaş bu alanı benimsemeye başladığını görüyoruz. 

Hatırlarsanız, SWIFT tokenize varlık pilot çalışmasını ekim ayında başarıyla tamamladığını açıklamıştı. Bu haberi ise New York Federal Merkez Bankası, SETL desteğiyle yasal finansal kurumlarda dijital varlık kullanımına odaklanması takip etti. Buna ek olarak müşterilerine kripto desteği sunan bankalar arasında  Fidelity Bank ve New York Bank Mellon da yer alıyor. 

Öte yandan ticari marka onayının başvurudan 2 sene sonra geldiğini eklemekte fayda var. Paylaşılan bilgilere göre JPMorgan Chase ticari marka başvurusunu Temmuz 2020'de gerçekleştirdi. Söz konusu başvuru 15 Kasım 2022'de onaylandı. 

Bu sene yaşanan Terra ve FTX'in çöküşü kripto piyasasını da aşağı çekerken, bireysel yatırımcılar, bundan böyle kripto yatırımları için güven duyabileceği JP Morgan gibi köklü kurumları tercih edebilir. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.