212 ve Neo Portföy'den girişim sermayesi yatırım fonu: Simya GSYF

Erken aşama girişimlere yatırım yapma hedefi doğrultusunda önemli bir adım atan 212, Neo Portföy ile Simya isimli girişim sermayesi yatırım fonunu kurduğunu duyurdu.
212 ve Neo Portföy'den girişim sermayesi yatırım fonu: Simya GSYF

Ülkemizdeki girişim ve yatırım ekosisteminin en önemli oyuncuları arasında yer alan 212'nin, gerçekleştirdiği yatırımları geçmişte pek çok kez sizlere aktarmıştık. Erken aşama girişimlere yatırım yapma hedefi doğrultusunda önemli bir adım atan 212, Neo Portföy ile Simya isimli girişim sermayesi yatırım fonunu kurduğunu duyurdu.

212 ve Neo Portföy tarafından bugün aktarılan bilgilere göre Simya girişim sermayesi yatırım fonu için SPK’dan onay alındı. Simya girişim sermayesi yatırım fonunun B2B erken aşama hızlandırma programı Alchemist ile erken aşama girişimlerin uluslararası pazarlara açılmasını sağlayacağını da ekleyelim. Fonun finansal detayları ile ilgili ise herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

212 olarak Türkiye’deki girişim ekosisteminde erken aşama girişimciler için önemli bir boşluğu doldurmak amacıyla Simya GSYF’nin yatırımcısı olduklarını belirten 212 Kurucu Ortağı Numan Numan, Simya’nın amacının erken aşama girişimlere yapılacak yatırımların daha da artmasını sağlamak olduğunu paylaştı.

Simya girişim sermayesi yatırım fonu sayesinde erken aşama girişimciler ile 10 yılı aşkın yatırım tecrübelerini paylaşacaklarını ve globale açılacak yeni başarı hikayeleri yaratacaklarını da aktaran Numan, hızlı, şeffaf ve inovatif bir yatırım süreci tasarladıklarını da sözlerine ekledi.

Simya girişim sermayesi yatırım fonunun Sermaye Piyasası Kurulu’nun Girişim Sermayesi Yatırım Fonlarına İlişkin Esaslar Tebliği’nde belirtilen nitelikli yatırımcı tanımına uyan ve gerekli koşulları sağlayan nitelikli yatırımcılara fon payı satışı yapacağını da ekleyelim.

212, Neo Portföy ve Alchemist'in partnerliği ile birlikte kurulan Simya girişim sermayesi yatırım fonu üzerinden gerçekleşecek olan yatırımları sizlere aktaracağız.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.