Oyun geliştirme ve 3D animasyonlara odaklanan Yahaha, 40 milyon dolar yatırım aldı

Kullanıcıların herhangi bir kodlama bilgisi gerektirmeden kendi oyunlarını geliştirmelerine odaklanan bir yapı sunan Yahaha Studio, A+ serisi yatırım turunda 40 milyon dolar yatırım aldı.
Oyun geliştirme ve 3D animasyonlara odaklanan Yahaha, 40 milyon dolar yatırım aldı

Oyun geliştirme odaklı bir metaverse platformu olarak karşımıza çıkan Yahaha Studio'nun 50 milyon dolar yatırım aldığını geçtiğimiz Ocak ayında sizlere aktarmıştık. Yahaha Studio tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, yeni bir yatırım daha aldı.

Kullanıcıların herhangi bir kodlama bilgisi gerektirmeden kendi oyunlarını geliştirmelerine odaklanan bir yapı sunan Yahaha Studio, A+ serisi yatırım turunda 40 milyon dolar yatırım aldı. Yahaha Studio'nun 40 milyon dolarlık yatırım turu, Temasek ve Alibaba liderliğinde gerçekleşti. 

Yatırım turuna, Temasek ve Alibaba haricinde 37 Interactive Entertainment'ın katıldığını da ekleyelim. Yahaha Studio'nun paylaştığı bilgilere göre alınan 40 milyon dolarlık yeni yatırım, girişimin ekosistemini ve ürünlerini geliştirmesi için kullanılacak. Yatırım ile birlikte 150 kişilik ekibin büyütüleceğini de paylaşalım.

Alınan 40 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte Yahaha Studio'nun bugüne kadar aldığı toplam yatırım 120 milyon doları aştı. 2020 yılında Chris Zhu, Hao Min ve Pengfei Zhang tarafından Helsinki'de kurulan Yahaha Studios, Finlandiya ve Çin merkezli olarak yönetiliyor. 

Temelinde bir metaverse platformu olan Yahaha Studios, platform içinde yer alan oyuncuların kod bilgisi gerektirmeden kendi oyunlarını ve içeriklerini üretmelerine olanak sağlıyor. İçinde çeşitli şablonlara da sahip olan Yahaha platformu, kullanıcılarının oldukça kolay bir şekilde oyun ve 3 boyutlu animasyonlar oluşturabilmesine odaklanıyor.

Yahaha, oyun geliştiren kullanıcılarının tıpkı benzer platformlarda da olduğu gibi oyunları üzerinden gelir elde etmesini de sağlıyor. Geçtiğimiz Nisan ayında bu yana alpha sürecinde olan Yahaha Studios'nun metaverse platformu, 100 bini aşkın içerik üreticisine ulaştı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.