Apple'ın e-ticaret gelirleri, 2 yılda yüzde 97 oranında arttı

Yapılan araştırmalara göre, Apple'ın e-ticaret satışlarının son 2 yıl içinde yüzde 97 oranında artış gösterdiğini görüyoruz. Bu artışın en önemli nedenlerinden biri ise pandemi.
Apple'ın e-ticaret gelirleri, 2 yılda yüzde 97 oranında arttı

Apple tarafından açıklanan bilgilere göre şirketin, bir önceki yılın aynı dönemine oranla yüzde 8 oranında bir artışla birlikte 4. çeyrekte 90,15 milyar dolar gelir elde ettiğini geçtiğimiz Ekim ayında sizlere aktarmıştık. iPhone modelleri başta olmak üzere tüm ürünleri ile başarılı bir satış grafiği yakalayan Apple, online satış konusunda da her geçen gün daha iddialı bir hale geliyor.

Yapılan araştırmalara göre Apple'ın e-ticaret satışları son yıllarda önemli ölçüde arttı. Verilere baktığımızda Apple'ın e-ticaret satışlarının son 2 yıl içinde yüzde 97 oranında artış gösterdiğini görüyoruz. Tabii ki bu artışın en önemli nedenlerinden birinin pandemi olduğunu da belirtelim.

Webrazzi Insights Icon
Bu yazıyı Webrazzi Insights için özel olarak hazırladık.
Webrazzi Insights üyeliğiniz varsa giriş yaparak yazının tamamına ulaşabilirsiniz. Henüz Insights erişiminiz yoksa hemen harekete geçebilirsiniz.
Giriş yap
veya
Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.