Apple, karma gerçeklik gözlüğü için işe alımları hızlandırdı

Apple, yaptığı işe alımlar ile birlikte sanal ve artırılmış gerçeklik teknolojileri üzerinde çalışan takımlarını büyütüyor.
Apple, karma gerçeklik gözlüğü için işe alımları hızlandırdı

2023 yılında karşımıza çıkması beklenen Apple'ın karma gerçeklik gözlüğü ile ilgili tüm detayları, geçtiğimiz dönemlerde pek çok kez sizlere aktarmıştık. Apple ile ilgili yaptığı doğru tahminler ile tanınan Bloomberg'ten Mark Gurman tarafından aktarılan yeni bilgilere göre Apple, karma gerçeklik gözlüğünün geliştirme sürecini hızlandırmak için yeni adımlar attı.

Gurman'ın paylaştığı bilgilere göre şirket, yaptığı işe alımlar ile birlikte sanal ve artırılmış gerçeklik teknolojileri üzerinde çalışan takımlarını büyütüyor. Apple, ekiplerini büyüterek karma gerçeklik gözlüğünün geliştirme sürecini hızlandırmayı ve 2023 yılında gözlüğü kullanıma sunmayı hedefliyor. 

Ekonomik sorunlar nedeniyle genel olarak işe alımları azaltan Apple, sanal ve artırılmış gerçeklik birimleri için ise işe alımlara devam ediyor. Gurman'ın aktardığı bilgilere göre karma gerçeklik gözlüğünün kod adı Oak olarak belirlendi. Karma gerçeklik gözlüğüne gücüne verecek olan işletim sisteminin ise ilk versiyonu hazır durumda.

Apple'ın iş ilanlarındaki detaylara baktığımızda ise karma gerçeklik gözlüğünün üçüncü parti uygulamalara destek verebileceğini de görüyoruz. Gücünü M2 çipinden alması beklenen Apple'ın karma gerçeklik gözlüğünün içerik konusunda neler sunacağı ile ilgili ise herhangi bir bilgi bulunmuyor. 

Yaptığı işe alımlarla birlikte sanal ve artırılmış gerçeklik birimlerini güçlendirmek isteyen Apple'ın geçtiğimiz yıl şirketten ayrılan eski bir çalışanını da bünyesine kattığını da ekleyelim. Geçtiğimiz yıla kadar Apple'ın sürücüsüz otomobil projesi üzerinde çalışan Dave Scott, karma gerçeklik gözlüğü için şirkete geri döndü.

Dave Scott'ın uzmanlık alanları arasında ise sağlık ve robotik teknolojileri bulunuyor. Karma gerçeklik gözlüğünün hem sağlık hem de robotik alanlarında içeriklere sahip olması sürpriz olmayacaktır. Son olarak Apple'ın, şirketteki deneyimli isimleri geliştirme sürecini hızlandırmak adına karma gerçeklik gözlüğü üzerinde çalışmak için görevlendirdiğini de ekleyelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.