3 boyutlu animasyonlar geliştirilmesini sağlayan Anything World, 7,5 milyon dolar yatırım aldı

Anything World tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, tohum yatırım turunda 7,5 milyon dolar yatırım aldı. Anything World'ün 7,5 milyon dolarlık tohum yatırım turu, Acrew Capital liderliğinde gerçekleşti
3 boyutlu animasyonlar geliştirilmesini sağlayan Anything World, 7,5 milyon dolar yatırım aldı

3 boyutlu animasyonlara odaklanan yapay zeka destekli bir platform olarak karşımıza çıkan Birleşik Krallık merkezli Anything World, yatırım aldığını duyurdu. Anything World tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, tohum yatırım turunda 7,5 milyon dolar yatırım aldı.

Edindiğimiz bilgilere göre Anything World'ün 7,5 milyon dolarlık tohum yatırım turu, Acrew Capital liderliğinde gerçekleşti. Yatırım turuna, Acrew Capital haricinde ise Alumni Ventures, Warner Music Group, NGC Ventures, Supernode Global, GameTech Ventures ve GFR Fund da katıldı.

En son 2021 yılının Ocak ayında Supernode Global liderliğinde 1,25 milyon dolar yatırım alan Anything World, 7,5 milyon dolarlık yeni yatırımı ile birlikte bugüne kadar aldığı toplam yatırımı 9,3 milyon dolar çıkarttı. Anything World tarafından aktarılan bilgilere göre alınan 7,5 milyon dolarlık yatırım, ekibin büyütülmesi ve yeni yüksek kaliteli animasyon sisteminin piyasa sürülmesi için önümüzdeki 2 yıl boyunca kullanılacak.

2018 yılında Gordon Midwood ve Sebastian Hofer tarafından Londra'da kurulan Anything World, herhangi bir kodlama bilgisi gerektirmeden 3 boyutlu animasyonlar oluşturulmasını sağlayan bir platform geliştiriyor. Yapay zeka desteği ile birlikte 3 boyutlu animasyonlar geliştirilmesini sağlayan Anything World ile gerçekçi animasyonlar yaratmak mümkün. Anything World platformu içinde 600 binden fazla 3 boyutlu içeriğin yer aldığını da ekleyelim.  

Hem metaverse hem de oyunlarda kullanılabilecek animasyonlar geliştirilmesini sağlayan Anything World, bugüne kadar pek çok oyunun geliştirilme sürecinde de yer aldı. Anything World ile geliştirilen oyunlar arasında Avatar Runner, Coheed and Cambria, Ubisoft Rabbids ve Pink Planet Experience gibi önemli yapımlar yer alıyor. Anything World'ün sunduğu en büyük avantajlardan biri ise oyunların prototip oluşturma aşamasında maliyetleri önemli ölçüde azaltması.

Platformunun daha fazla oyunun geliştirilme sürecinde yer almasını isteyen Anything World, yatırım ile birlikte önemli bir gelişmeyi de duyurdu. Anything World tarafından aktarılan bilgilere göre şirketin 3 boyutlu animasyon geliştirme platformu Epic Games'in oyun motoru olan Unreal Engine'e de geliyor.

Hatırlatmak gerekirse Unreal Engine, şu an oyun dünyasının en popüler iki oyun motorundan biri. Kısacası bu gelişme ile birlikte gelecekte 3 boyutlu animasyonları Anything World ile yapılan daha fazla oyun görebiliriz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.