Elon Musk, yaklaşık 4 milyar dolarlık Tesla hissesi sattı

SEC belgelerinde yer alan bilgilere göre Elon Musk, Salı günü 19,5 milyon Tesla hissesini elden çıkardı. Elon Musk'ın sattığı 19,5 milyon Tesla hissesinin toplam değeri ise 3,95 milyar dolar.
Elon Musk, yaklaşık 4 milyar dolarlık Tesla hissesi sattı

İnternet ve teknoloji dünyasının en popüler isimleri arasında yer alan Tesla CEO'su Elon Musk'ın, yaklaşık 7 milyar dolarlık Tesla hissesi sattığını geçtiğimiz Ağustos ayında sizlere aktarmıştık. U.S. Securities and Exchange Commission'a (SEC) gönderilen 3 dosyaya göre Elon Musk, tekrar Tesla hissesi sattı.

Belgelerde yer alan bilgilere göre Elon Musk, Salı günü 19,5 milyon Tesla hissesini elden çıkardı. Elon Musk'ın sattığı 19,5 milyon Tesla hissesinin toplam değeri ise 3,95 milyar dolar. Musk, geçtiğimiz Nisan ayında da 8,5 milyar dolarlık Tesla hissesi satmıştı.

Musk, hisselerini Salı günü hisse başına 202,56 dolardan sattı. Gerçekleşen hisse satışın ardından ise Tesla hissesi 191,30 dolara geriledi. 3,95 milyar dolarlık hisse satışının Tesla hisselerine daha fazla etki edip etmeyeceğini ise zaman gösterecek.

Elon Musk tarafından 3,95 milyar dolarlık Tesla hissesini neden sattığı ile ilgili ilgili bir açıklama gelmedi. Hatırlatmak gerekirse Elon Musk, aylar süren serüvenin ardından geçtiğimiz günlerde Twitter'ı 44 milyar dolara resmen satın aldı. Elon Musk'ın 3,95 milyar dolarlık Tesla hissesi satışı, Twitter satın almasını finanse etmek adına gerçekleşmiş olabilir.

Twitter satın almasının ardından radikal kararlar ile karşımıza çıkan Musk, hem işten çıkarmalar hem de Twitter Blue aboneliğini değiştirmesi ile tepki çekmişti. Dün ise Elon Musk'ın tüm Twitter'ı ücretli hale getirmeyi tartıştığı ortaya çıkmıştı. Elon Musk ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.