Kurumsal veri zekası girişimi Alation, 123 milyon dolar yatırım aldı

Alation, Thoma Bravo, Sanabil Investments ve Costanoa Ventures'ın liderliği üstlendiği Seri E turda, 123 milyon dolar yatırım aldı.
Kurumsal veri zekası girişimi Alation, 123 milyon dolar yatırım aldı

Veri zekası etrafında bir ekosistem oluşturmayı hedefleyen Alation, Thoma Bravo, Sanabil Investments ve Costanoa Ventures'ın liderliği üstlendiği Seri E turda, 123 milyon dolar yatırım aldı. Tura Databricks Ventures da stratejik yatırımcı olarak katıldı. 

IDC'ye göre, veri entegrasyonu ve istihbarat yazılımı pazarının değeri 7,9 milyar dolardan fazla ve önümüzdeki dört yıl içinde pazarın 11,6 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyor. Kuruluşlar, alıcı davranışını izlemek, anlamak ve tedarik zincirlerini, envanteri, satışları, müşteri hizmetlerini ve daha fazlasını yönetmek için çok büyük miktarda veri topluyorlar. Bu ham verileri eyleme dönüştürülebilir içgörülere çevirebilmek için kuruluşların verileri ortaklaşa bulması, anlaması, güvenmesi ve kullanması için bir veri zekası platformuna ihtiyacı bulunuyor. İşte Alation bu alanda faaliyet gösteren bir şirket. 

2012 yılında kurulan Alation, veri arama ve bulma, veri yönetimi, analitik ve dijital dönüşüm dahil olmak üzere kurumsal veri zekası çözümleri sunuyor. Girişim, davranış analizi motoru, yerleşik iş birliği yetenekleri ve açık arayüzleri sayesinde veri ve meta veri yönetimindeki zorlukların üstesinden gelmek için makine öğrenimini insan içgörüsü ile birleştiriyor. 

Alation'ın AbbVie, Allianz Global Investors, American Family Insurance, Autozone, Cisco, Draft Kings, Exelon, Fifth Third Bank, Finnair, General Mills, Munich Re gibi isimlerin de yer aldığı 450 kurumsal müşterisi bulunuyor. Girişimin merkezi ise Silikon Vadisi'nde yer alıyor.

Şirket, aldığı yeni yatırımla yeni işe alımlar yapmayı, yeni ürünler geliştirmeyi pazara giriş ve satın alma stratejisini genişletmeyi planlıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.