Bitci Holding, 3 metaverse projesine 30 milyon TL yatırım yaptı

Ülkemizin önemli kripto para borsaları arasında yer alan Bitci'nin çatı şirketi konumunda bulunan Bitci Holding, metaverse alanında çalışmalar yapan 3 projeye yatırım yaptığını duyurdu.
Bitci Holding, 3 metaverse projesine 30 milyon TL yatırım yaptı

Gelecekte hem web3 hem de metaverse teknolojilerinin hızlı bir şekilde büyümesinin beklediğini geçtiğimiz dönemlerde pek çok kez sizlere aktarmıştık. Metaverse projelerine olan ilgi azalmış gibi görünse de bu alanda hizmet sunan girişimler yatırımlar almaya devam ediyor.

Ülkemizin önemli kripto para borsaları arasında yer alan Bitci'nin çatı şirketi konumunda bulunan Bitci Holding, metaverse alanında çalışmalar yapan 3 projeye yatırım yaptığını duyurdu. Bitci Holding tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, VRMars, Metagalactica ve YacthingVerse girişimlerine yatırım yaptı.

Edindiğimiz bilgilere göre Bitci Holding'in 3 şirkete yaptığı yatırımın toplam büyüklüğü ise 30 milyon TL. Yatırım yapılan projeler arasında yer alan VRMARS, gerçek hayat simülasyonu ile kullanıcıların Mars’ta koloni kurarken aktif gelir elde etmelerini sağlayan bir Web3 eğlence platformu olarak hizmet sunuyor.

Yatırım alan bir diğer proje olan Meta Galactica ise şirketleri Metaverse üzerine taşıyarak, şirketlerin hizmet, servis ve ürünlerini tanıtmaları, kullanıma ve satışa sunmalarını hedefliyor. Meta Galactica ile birlikte şirketlerin web üzerinde sunduğu hizmet ve ürünlerin oluşturulacak yeni arayüz sayesinde Metaverse’te kullanıcılarla buluşması hedefleniyor.

Yatırım yapılan son proje olan YacthingVerse ise meta veri tabanındaki yatçılıkla ilgili tüm paydaşları ve markaları Metaverse üzerinde buluşturmayı hedefleyen bir girişim olarak karşımıza çıkıyor. YacthingVerse, metaverse içinde yatların ve yatçılık ürünlerinin yer aldığı global yat fuarları düzenlemeyi planlıyor.

Bitci Holding tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, şu an için toplamda 17 farklı projeyi de yakından takip ederek görüşmelerini sürdürüyor. Paylaşılan bilgilere göre metaverse projelerini desteklemeye devam edecek olan Bitci Holding'in toplam yatırım miktarının 100 milyon TL'ye ulaşacağını da ekleyelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.