YouTube Premium servisinin abonelik ücretlerine zam geldi

YouTube ve YouTube Music platformlarını reklamsız, çevrimdışı ve arka planda kullanmanıza imkan tanıyan YouTube Premium servisinin fiyatlarına zam geldi.  
YouTube Premium servisinin abonelik ücretlerine zam geldi

YouTube Red'in yerini YouTube Premium ve YouTube Music servislerinin aldığını 2018 yılının Mayıs ayında sizlere aktarmıştık. YouTube ve YouTube Music platformlarını reklamsız, çevrimdışı ve arka planda kullanmanıza imkan tanıyan YouTube Premium servisinin fiyatlarına zam geldi.  

YouTube tarafından paylaşılan bilgilere göre YouTube Premium servisinin hem öğrenci hem bireysel hem de aile paketlerine zam yapıldı. En uygun paket konumunda bulunan öğrenci paketinin aylık ücreti 19,49 TL oldu. Zamdan önce öğrenci paketinin aylık ücreti sadece 9,99 TL'ydi.

Aylık 16,99 TL'lik abonelik ücretine sahip olan bireysel paket ise zam sonrasında 29,99 TL ücrete sahip oldu. YouTube Premium servisinin en pahalı abonelik seçeneği olan aile paketinin zam öncesindeki ücreti 25,99 TL'ydi. Gerçekleşen zam ile birlikte YouTube Premium aile paketinin aylık ücreti de 59,99 TL'ye çıkmış oldu.

YouTube Premium'un bireysel seçeneğinin yıllık ücreti ise 299 TL. Gerçekleşen zam 21 Kasım 2022 tarihinden itibaren kullanıcıların faturalarına yansıyacak.

Söz konusu zam haberinin sadece ülkemiz için geçerli olmadığını da paylaşalım. YouTube, Premium servisinin aile planı için yurt dışında da zam uyguladı. Youtube tarafından aktarılan bilgilere göre YouTube Premium aile planı ABD'deki kullanıcılar için de zamlandı.

Bugüne kadar 17,99 dolarlık abonelik ücreti ile kullanıcılara sunulan YouTube Premium aile planı, gerçekleşen zam ile birlikte 22,99 dolar oldu. ABD'deki kullanıcılar için bireysel ve öğrenci planlarının fiyatlarına herhangi bir zam uygulanmadığını da paylaşalım.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.