CGV Mars Cinema Group sinema salonları Paribu Cineverse adını alıyor

CGV Mars Cinema Group’un sinema salonları artık “Paribu Cineverse” adıyla hizmet verecek.
CGV Mars Cinema Group sinema salonları Paribu Cineverse adını alıyor

Kültür sanat sponsorluklarıyla sık sık gündeme gelen Paribu, sinema salonu (multiplex) zinciri CGV Mars Cinema Group ile iş birliği gerçekleştirdi. Bu kapsamda tüm CGV Mars Cinema Group’un sinema salonları artık “Paribu Cineverse” adıyla hizmet verecek.

Böylece CGV Mars Cinema Group’un 30 şehirdeki 778 salonu “Paribu Cineverse” adını almış olacak. Yeni sinema evrenini yaratmak üzere bir araya gelen Paribu ve CGV Mars Cinema Group, teknolojinin getireceği tüm yenilikleri sinemaya aktarmayı hedefliyor.

Paribu CEO’su Yasin Oral yaptığı açıklamada CGV Mars Cinema Group ile gerçekleştirilen bu iş birliğinin sektöre büyük katkı sağlamasını hedeflediklerini belirtti:

“Paribu olarak, bizi geleceğe taşıyan değerlerin korunması, geliştirilmesi ve herkes için erişilebilir olması
gerektiğine inanıyoruz. Bu sebeple bir teknoloji firması olarak sorumluluk alıyor ve bu alanlara katkıda bulunuyoruz. Sinema da bizim için yeni bir alan değil. Pandemiden bu yana desteklerimizle sinemanın yanında yer aldık. Kurduğumuz iş birlikleri ile ulusal ve uluslararası yapımların sinemaseverlerle buluşmasına destek olduk. Şimdi de sektörün en büyük oyuncusu CGV Mars Cinema Group ile birlikte sinemanın büyüsünü ve değerlerini koruyarak yarının sinemasını yaratmak için adım atıyoruz. Bu açıdan kurduğumuz iş birliği bizim için çok kıymetli. Sinema sektörü başta olmak üzere herkes için faydalı olmasını diliyoruz.”

CGV Mars Cinema Group CEO’su Jong Min Jung ise Paribu ile kurulan yeni birlikteliğin hem sektöre hem de Türkiye’ye katkı sağlayacağına inandığını açıkladı:  

“Yeni yol arkadaşımız Paribu ile birlikte 5 seneye yayılan kapsamlı bir sponsorluk süreci başlıyor. Bu birliktelik için hepimiz çok heyecanlıyız. Yarının dünyasını ve aynı zamanda kültür sanat alanını sahiplenen Paribu’nun yeni iş ortağımız olmasından dolayı büyük bir mutluluk duyuyoruz. Önümüzdeki süreç, ‘yeni sinema evreni’ni oluşturduğumuz bir süreç olacak. Yeni festivallerle ve yeni projelerle sektöre katkıda bulunacağımız yeni dönemde güçlenerek büyüyeceğiz.”

Metaverse kavramının sıkça gündeme geldiği günümüzde, Paribu'nun yeni sinema deneyimi için "Cineverse” ismini seçmesini dikkat çekti. Bu iş birliğinin ardından Paribu'nun fiziksel ortamda VR ve AR destekli çevreleyici deneyimler sunması beklenebilir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.