Eğitim teknolojisi girişimi Edurey, 20 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı

Global Trust Venture liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna Emre Kocadağ, Soner Canko, Nezih Sipahioğlu, Mehmet Selman Ertürk ve Can Mark Başoğlu katıldı.
Eğitim teknolojisi girişimi Edurey, 20 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı

Eğitim teknolojisi girişimi Edurey, Global Trust Venture liderliğinde 20 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı. Yatırım turuna Emre Kocadağ, Soner Canko, Nezih Sipahioğlu, Mehmet Selman Ertürk ve Can Mark Başoğlu katıldı. Edurey, tüm kullanıcıların sistem üzerinde belirli roller dahilinde yetkilendirilebildiği bir platform olarak faaliyet gösteriyor.

Global pazara odaklanan Edurey, aldığı bu yatırım ile eğitim deneyim platformu ve eğitim teknolojileri alanında büyümeyi hedefliyor. Eğitimde dijital dönüşüm ilkesiyle yola çıkan marka; eğitim pazar yeri, NFT sertifika, oyunlaştırma ve sosyal öğrenme modülleriyle dikkat çekiyor.

Edurey geliştirdiği yapay zeka modülü ile kullanıcılarına kurum içi eğitim konusunda kolaylıklar sağlıyor. Şirket, eğitimin deneyimsel sürecine odaklanan, kullanıcıyı doğrudan sürece dahil ederek interaktif bir yapı üzerinden eğitim altyapısı geliştirmeleri sağlıyor.

Edurey CEO’su Fatih Köroğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada yatırımla ilgili olarak: “Ekibimle birlikte sadece teknoloji ve eğitim içeriği süreçlerinde değil farklı alanlarda da araştırmalar yaparak hem öğrenme deneyimi süreçlerini hem de kullanıcı alışkanlıklarını inceleme konusunda geliştirmeler yapıyoruz. Aldığımız yatırım ile küresel arenada da büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum. Bundan sonrası için ekibimizi büyütmeye, altyapımızı geliştirmeye ve Avrupa’daki büyümemize son hızla devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.