Apple'ın 2024'te AirPods, Mac gibi lightning girişli cihazlarında USB-C şarj girişine geçebileceği konuşuluyor

Bloomberg'te yeni bir rapor yayınlandı. Raporda Apple'ın 2024'te AirPods, Mac gibi lightning girişli cihazlarında USB-C şarj girişine geçeceğini belirtti. 
Apple'ın 2024'te AirPods, Mac gibi lightning girişli cihazlarında USB-C şarj girişine geçebileceği konuşuluyor

Apple ile ilgili tahminleri ve analizleriyle tanınan teknoloji muhabiri Mark Gurman, Bloomberg'te yeni bir rapor yayınladı. Gurman raporunda Apple'ın 2024'te AirPods, Mac gibi lightning girişli cihazlarında USB-C şarj girişine geçeceğini belirtti. 

Bunun geçen hafta Strazburg'da gerçekleştirilen Avrupa Parlamentosu Genel Kurul oturumunda, çeşitli elektronik cihazların USB-C, Micro USB ve Lightning gibi farklı şarj girişlerini standart hale getirmeyi ve elektronik atıkları azaltmayı amaçlayan yasa tasarısıyla alakalı olduğu tahmin ediliyor. Eğer yasa tasarısı kabul edilirse 2024 yılı sonuna kadar bütün yeni akıllı telefon, tablet, dijital kamera kulaklık, taşınabilir video oyun konsolu, hoparlör, klavye gibi cihazlarda USB-C şarj girişi yer alacak.

Gurman raporunda Apple'ın bu duruma hazırlık yaptığını belirtiyor. Bu yılın başında Apple'ın iPhone'larında USB-C şarjını test etmeye başladığını söylüyor. Bu konu Mayıs ayında gündeme gelmiş. Yine Bloomberg Apple’ın yakın zamanda USB-C’yi iPhone’a getirebileceğini belirtmişti.

Apple'ın 2022 yılı içinde birkaç yeni modeli daha kullanıma sunması bekleniyor. Bu modeller arasında ise M2 ve M2 Pro işlemcilerinde sahip olan Mac mini modelleri, gücünü M2 Pro ve M2 Max işlemcilerinden alan 14 ve 16 inçlik yeni MacBook Pro modelleri, 12,9 inçlik M2'li yeni iPad Pro modeli ve yeni Apple TV bulunuyor.

Bu noktada Apple'dan 2024'te AirPods, Mac gibi lightning girişli cihazlarında USB-C şarj girişine geçiş ile ilgili resmi bir açıklama merak konusu olacak gibi. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.