Yaşlı bireylerin ruh sağlığı hastalıklarına odaklanan Rippl Care 32 milyon dolar tohum yatırım aldı

Demans ve diğer bilişsel rahatsızlıkları odaklanan şirket, kullanıcıların uzaktan 7/24 kişiselleştirilmiş bakım ve tedaviye ulaşmasını sağlamayı amaçlıyor. Şirketin amacı yaşlı bireylerin uygun maliyetli tedaviye ulaşmasını sağlamak.
Yaşlı bireylerin ruh sağlığı hastalıklarına odaklanan Rippl Care 32 milyon dolar tohum yatırım aldı

Yaşlı bireylerin ruh sağlığı hastalıklarına odaklanan Rippl Care, 32 milyon dolar tohum yatırım aldı. ABD merkezli Rippl'ın tohum yatırım turu, ARCH Venture Partners ve General Catalyst liderliğinde gerçekleşti. Tura GV, F-Prime Capital ve Mass General Brigham Ventures da katıldı.

Demans ve diğer bilişsel rahatsızlıkları odaklanan şirket, kullanıcıların uzaktan 7/24 kişiselleştirilmiş bakım ve tedaviye ulaşmasını sağlamayı amaçlıyor. Şirketin amacı yaşlı bireylerin uygun maliyetli tedaviye ulaşmasını sağlamak. Starbucks'ın eski EMEA Başkanı Kris Engskov tarafından kurulan şirket, bu yıl Seattle'da pilot programlar başlatacak ve 2023'te ise ABD'nin diğer eyaletlerinde hizmet sunmayı hedefliyor. Ayrıca bu alanda faaliyet gösterecek bir akademi kurmaya hazırlana Rippl, üniversitelerle iş birliği yapıyor.

Birleşmiş Milletler'in yaptığı araştırmalara göre gelecek 5 yıl içinde dünyada 1,5 milyardan fazla kişinin 65 yaşın üzerinde olacak. Bu noktada özellikle Covid-19 pandemisinden sonra birçok dijital sağlık girişimi bu alana kaydı. Otomatik olarak yatırımcılar da bu alana yatırım yapmaya başladı. 

Geçen yılın Kasım ayında yaşlılara odaklanan sağlık girişimi Papa, 150 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu. Tur; TCG, Tiger Global Management, Canaan, Initialized Capital ve Seven Seven Six'in katılımıyla SoftBank Vision Fund 2 tarafından yönetildi. Toplam yatırım bedelini 240 milyon dolara çıkaran şirket, değerlemesini 1,4 milyar dolara yükseltti.

Papa, 2017 yılında Andrew Parker tarafından kuruldu. Yaşlı bireylere evde ve dışarıda bakım konusunda yardımcı olmak için sosyal destek ve yardım sağlıyor. Çünkü bireyin gereksinimleri yaş ilerledikçe artıyor. Fiziksel kapasitedeki yetersizlik, sosyal çevrenin küçülmesi gibi nedenlerle günlük yaşam aktivitelerini sürdürmede güçlük yaşanmasına neden oluyor. Papa, bu konuya yaşlı bireyleri onlara yardımcı olacak kişilerle (Papa Pal) buluşturarak çözüm buluyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.