Netflix, mobil oyunları için hesap oluşturma özelliğini kullanıma sundu

Netflix tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, mobil oyun deneyiminin kişiselleştirmek ve daha sosyal bir hale getirmek için kullanıcı adı oluşturma özelliğini kullanıma sundu.
Netflix, mobil oyunları için hesap oluşturma özelliğini kullanıma sundu

Mobil oyunlar konusunda önemli adımlar atan Netflix'in Helsinki'de yeni bir mobil oyun stüdyosu kurduğunu dün sizlere aktarmıştık. Yeni stüdyo ile birlikte oyun stüdyosu sayısını 4'e çıkaran Netflix, mobil oyunlar konusunda ne kadar ciddi olduğunu bir kez daha gösterdi.

Bugün Netflix tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, mobil oyun deneyiminin kişiselleştirmek ve daha sosyal bir hale getirmek için kullanıcı adı oluşturma özelliğini kullanıma sundu. Bu özellik ile birlikte Netflix kullanıcıları sadece oyunlarda görünecek bir isim seçebilecekler.

Netflix kullanıcıları bu sayede Netflix'e kayıt oldukları isim veya profil fotoğrafları görünmeden oyunları oynayabilecekler.  Oluşturulacak olan oyun içi kullanıcı adı, liderlik panolarında sizi temsil edecek. Kullanıcı adının diğer üyelerle online bir oyun oynarken kullanılacağını da ekleyelim.

Netflix tarafından aktarılan bilgilere göre belirlenecek olan kullanıcı adı dilediğiniz zaman değiştirilebiliyor. Kısacası Netflix bu adımı ile birlikte mobil oyunları için ayrı bir hesap oluşturma seçeneği sunmuş oldu. Kullanıcı adı oluşturma özelliği özellikle online oyun oynayanlar için oldukça önemli.

Bu özellik ile birlikte hem yeni oyunlar keşfetmenin hem de online bir şekilde oyun oynamanın daha kolay bir hale gelmesi hedefleniyor. Kullanıcı adı oluşturma özelliğinin hem iOS hem de Android platformları için kullanıma sunulduğunu da ekleyelim.

iOS platformundan özelliği kullanmak için öncelikle Rival Pirates veya Lucky Luna oyunlarından birini indirmeniz gerekiyor. Android platformunda ise tek yapmanız gereken Netflix mobil uygulamasında yer alan oyun sekmesine giriş yapmak.

Kullanıcı adı oluşturma özelliğini destekleyen oyunlar ise The Breach, Bowling Ballers, Mahjong Solitaire, Heads Up! Netflix Edition ve Wild Things: Animal Adventures.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.