Tuba Ergün: "İletişim problemini çözen şirketlerde verimlilik yüzde 80, bağlılık yüzde 72 artıyor"

New HR Summit 2022'de Data Market Dijital Çözümler Yöneticisi Tuba Ergün de "Mobil Uygulamalar ile Gelişimde Süreklilik, İletişimde Hız ve İşe Bağlılıkta Artış Kazanın" sunumu ile sahnedeydi. 
Tuba Ergün:

2019 yılında, Crenvo İK ve Webrazzi iş birliği ile düzenlemeye başladığımız New HR Summit'te bu sene de birbirinden bilgilendirici sunumları, panelleri gün boyunca sahnede dinleme fırsatı yakaladık. Konferansımızda Data Market Dijital Çözümler Yöneticisi Tuba Ergün de "Mobil Uygulamalar ile Gelişimde Süreklilik, İletişimde Hız ve İşe Bağlılıkta Artış Kazanın" sunumu ile sahnedeydi. 

Tuba Ergün'ün paylaştığı bilgilere göre Data Market, teknoloji ve insan boyutunu bir araya getirerek kurumlara yardımcı olmaya çalışıyor. Şirket, 30 yıldır sektörde ve kurumların dijital dönüşüm yolculuklarına yardımcı oluyor. Dönemin teknolojisi neyse kurumların o teknolojileri kullanarak çalışanlara ulaşması gerekiyor. Bu kapsamda günümüzün öne çıkan teknolojisi ise akıllı telefonlar ve dolayısıyla mobil. 

Şirketlerin en önemli yükümlülükleri, çalışanları

Şirketlerin en önemli yükümlülükleri çalışanlar iken maaş dışı imkanlar sağlamak da oldukça önemli bir madde olarak karşımıza çıkıyor. Yani şirketlerin yapması gereken en önemli şey insanı ön planda tutmak. Kurumlar, yetenekli çalışanlar, bağımlılık isterken çalışanlar da hem kendini geliştirmek hem de ücret ve yan haklar istiyor. 

Çalışanlar, maaş ve izinden sonra teknoloji kullanımı bekliyor. Özetle çalışanlar, operasyonlar içinde boğulmak yerine teknolojik olarak işi kolaylaştıran ürünü tercih ediyorlar. Ergün'ün paylaştığı bilgilere göre dijital adaptasyon hızı, bireylerde oldukça dikkat çekici. Cep telefonu kullanımının yanı sıra mobil web trafiği de artık ilgi çekiyor. Bu da beraberinde dijital yenilikleri benimseme hızını getiriyor.

İletişim, zamansız, mekansız, tüm çalışanlarla ve paydaşlarla kolay, hızlı ve güvenli olmalı

İletişim çift yönlü olan bir şey ve iletişim problemini çözen şirketlerde verimlilik yüzde 80, etkileşim yüzde 64 ve bağlılık yüzde 72 artıyor. İletişim zamansız, mekansız, tüm çalışanlarla ve paydaşlarla kolay, hızlı ve güvenli olmalı. Zira bunlar olduğu zaman kişi kendini özel hissediyor. 

Tuba Ergün, çalışanların geliştikleri yerde kaldıklarını ve oraya tutkularını yansıttıklarını söylüyor. Çalışanlar şirketlerde kendi geleceklerini göremiyorlarsa alternatifleri direkt olarak değerlendirmeye geçebiliyorlar. Bu nedenle çalışanların kendilerini geliştirmeleri için sağlanan ortam bağlılığı da artırıyor. Bu kapsamda mobil ön plana çıkarken, Data Market'in çalışanlarla şirketi yakınlaştıran ve her zaman her yerde etkileşim içinde olmalarını sağlayan bir mobil uygulama olan Mobil Yaka uygulaması da dikkat çekiyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.