ActiveLook'un yeni Light AR platformu Apple Watch verilerini akıllı spor gözlüklerine taşıyacak

Light AR'ın watchOS 9 entegrasyonu ile birlikte Apple Watch tarafından elde edilen veriler, akıllı gözlükler aracılığı ile kullanıcılara sunulacak.
ActiveLook'un yeni Light AR platformu Apple Watch verilerini akıllı spor gözlüklerine taşıyacak

MicroOLED teknolojisine odaklanan bir girişim olarak karşımıza çıkan ActiveLook, yeni platformu olan Light AR'ı duyurdu. ActiveLook, Light AR platformunun sunduğu watchOS 9 entegrasyonu ile birlikte Apple Watch verilerini artırılmış gerçeklik destekli akıllı gözlüklere getirecek.

Hatırlatmak gerekirse yeni Apple Watch SE, Apple Watch Series 8 ve Apple Watch Ultra gibi modellerle karşımıza çıkan watchOS 9 da geçtiğimiz günlerde resmen kullanıma sunuldu. Light AR'ın watchOS 9 entegrasyonu ile birlikte Apple Watch tarafından elde edilen veriler akıllı gözlükler aracılığı ile kullanıcılara sunulacak.

Hatırlatmak gerekirse ActiveLook, ENGO ve Julbo gibi profesyonel sporculara odaklanan akıllı gözlüklere destek veriyor. Light AR platformu sayesinde ise Apple Watch modelleri tarafından sağlanan veriler ENGO ve Julbo gibi akıllı gözlükler ile direkt olarak spor yaparken kullanıcılar ile paylaşılacak.

Söz konusu özelliğin sadece yeni Apple Watch SE, Apple Watch Series 8 ve Apple Watch Ultra ile değil watchOS 9 yüklü olan tüm Apple Watch modelleri ile birlikte kullanılabileceğini de ekleyelim. Söz konusu entegrasyon sayesinde kullanıcılara mesafe, zaman, hız ve koşu ritmi, mevcut adım uzunluğu, dikey salınım ve yakılan kalori gibi pek çok veri sunulabilecek.

Geçtiğimiz hafta tanıtılan Apple Watch Ultra modelinin özellikle ekstrem sporlara odaklandığını da hatırlatalım. İlerleyen dönemlerde Apple Watch modellerinin spor ekosistemi için daha önemli bir hale gelmesi de sürpriz olmayacaktır.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.