Kito, Serkan Ömerbeyoğlu ve Zeta Investment'tan 5.5 milyon TL yatırım aldı

İstanbul merkezli kedi ve köpek maması markası Kito, bireysel yatırımcı Serkan Ömerbeyoğlu ve yatırım şirketi Zeta Investments’tan 5.5 milyon TL yatırım aldı.
Kito, Serkan Ömerbeyoğlu  ve Zeta Investment'tan 5.5 milyon TL yatırım aldı

Kedi ve köpek maması üretiminde teknoloji, sürdürülebilirlik ve sağlık fonksiyonlarını birleştiren İstanbul merkezli kedi ve köpek maması markası Kito, 5.5 milyon TL yatırım aldı. 2021’den bu yana hizmet veren Kito, bireysel yatırımcı Serkan Ömerbeyoğlu ve yatırım şirketi Zeta Investments’tan aldığı toplam 5.5 milyon TL’lik yatırımla evcil hayvan maması endüstrisinde teknolojik ve geleneksel yaklaşımları birleştirerek katkısız ve taze ürünler üretmeyi, sağlıklı mama tüketimini hem yerel pazarda hem de globalde yaygınlaştırmayı hedefliyor.

Kito, geleneksel kuru ve konserve mamanın yanı sıra evcil hayvanlar için birçok farklı besin üretiyor. Bunların başında taze evcil hayvan mamaları gelirken, ürün yelpazesinde kurutulmuş doğal çiğneme ürünleri, kurabiyeler ile kedi ve köpekler için gıda takviyeleri de bulunuyor. Tarım Bakanlığı onaylı üretim tesislerindeki tüm ürünleri, uzun soluklu Ar-Ge çalışmalarının sonucunda üreten girişim, tüm süreci İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Veterinerlik Fakültesi bünyesindeki veteriner hekimlerinin danışmanlığında gerçekleştiriyor. Hammadde olarak, Karkas Çiftliği’nin antibiyotik ve GDO (Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar) kullanmadan üretilmiş etlerini kullanarak, hem çiğneme hem de taze mama alanlarında kategorisindeki diğer üreticilerden ayrışıyor.

Aldıkları yatırımın etkisiyle sadece yurt içinde değil, yurt dışında da satışlara başladıklarının altını çizen Kito Kurucu Ortağı Alper Çağdaş, yatırımla birlikte Dubai ve İrlanda ile yurt dışı satışlarına başladıklarını; Avrupa ve Amerika başta olmak üzere, başka coğrafyalarda da faaliyet göstermek için 2022 sonunda bir yatırım turuna daha çıkmayı planladıklarını söyledi.

Yatırım süreciyle ilgili değerlendirmede bulunan Kito Kurucu Ortağı Cem Üster ise Serkan Ömerbeyoğlu ve Zeta Investments’den aldıkları 5.5 milyon TL’lik yatırımla sağlıklı ve doğal mama üretimini çeşitlendirip artırarak hem yerel pazarda hem de globalde büyümeyi hedeflediklerini belirtti.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.