NEAR Foundation, 100 milyon dolarlık yeni Web3 fonunu duyurdu

NEAR Foundation ve Caerus Ventures, 100 milyon dolarlık yatırım sermayesi ve yatırım laboratuvarını hayata geçirdiğini açıkladı.
NEAR Foundation, 100 milyon dolarlık yeni Web3 fonunu duyurdu

NEAR Protocol'ün geliştirilmesini ve yönetimi destekleyen kar amacı gütmeyen kuruluş NEAR Foundation, yeni Web3 fonu için Caerus Ventures ile iş birliği yaptı. İş birliği kapsamında ikili, 100 milyon dolarlık yatırım sermayesi ve yatırım laboratuvarını hayata geçirdi. 

Web3 fonu, kültür ve eğlence sektörünün Web3 odağında yeniden tasarlanmasını sağlayacak. Bu bakımdan fon,  sektörün finsansman, üretim ve dağıtım alanlarına destek olmayı planlıyor. Aynı şekilde kültür ve eğlence tüketimi, sahipliği ve gelir modelleri de mercek altına alınacak. 

Bu noktada Caerus yeni kurulan bir yatırım şirketi olduğunu belirtmekte fayda var. Eğlence alanında deneyimli bir isim olan Nathan Pillai tarafından kurulan şirket, yüksek katılımlı toplulukları, üreticileri, fikri mülkiyet sahiplerini bu yeni girişimlerin merkezine yerleştiren projeleri destekleyeceğini belirtiyor. NEAR ise fonun kalbinde yer alıyor. Fonun A serisinde tohum yatırımlarına odaklancağı ifade ediliyor. 

NEAR Foundation CEO'su Marieke Flament, insanların canlı spor yayınlarına müziğe, filmlere ve müziğe ilgisinin tarihsel olarak milyonlarca kişiyi yeni teknolojilere denemeye ittiğini dile getiriyor: 

Erişim ve etkiye sahip içerik üreticileri, yetenekler ve franchise'lar bu büyümeye öncülük etti ve şimdi blok zincirinin geniş ölçekte benimsenmesini sağlayacak. Ancak bu sefer hem onlar hem de hayranları yaratılan değere daha fazla erişebilecek.”

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.