Oyunlar için yapay zeka destekli karakterler oluşturan Inworld AI, 50 milyon dolar yatırım aldı

Yapay zekaya dayalı sanal karakterlerin geliştirilmesini kolaylaştıran Inworld AI, Section 32 ve Intel Capital'ın liderliği üstlendiği Seri A turda 50 milyon dolar yatırım aldı.
Oyunlar için yapay zeka destekli karakterler oluşturan Inworld AI, 50 milyon dolar yatırım aldı

Yapay zekaya dayalı sanal karakterlerin geliştirilmesini kolaylaştıran Inworld AI, Section 32 ve Intel Capital'ın liderliği üstlendiği Seri A turda 50 milyon dolar yatırım aldı. Tura Founders Fund, Accelerator Investments LLC, First Spark Ventures, Kleiner Perkins, BITKRAFT Ventures, CRV, M12, Micron Ventures, LG Technology Ventures, SK Telecom Venture Capital, NTT Docomo Ventures ve The Venture Reality Fund da katıldı.

Inworld AI, yapay zeka konusunda uzmanlaşmış ve Google gibi köklü şirketlerde birlikte çalışan Kylan Gibbs, Michael Ermolenko ve Ilya Gelfenbeyn tarafından kuruldu. Ayrıca şirket geçmişte Oculus, Twitch, Riot Games, The Sandbox ve Animoca Brands'ten de destek aldı. Bu yatırımla şirketin aldığı toplam yatırım miktarı 70 milyon dolara ulaştı.

Inworld AI, oyun, metaverse ve iş uygulamaları için NPC'lere hayat veriyor. Inworld AI'ın geliştirici paneli, basit bir arayüze, kodsuz ve kolay kullanım sağlayan bir Oculus uygulamasına sahip. Kullanıcılar, Oculus kulaklıklarla karakterlerini gerçek zamanlı olarak deneyimleyebiliyor. Inworld AI, kişilikleri, düşünceleri, anıları ve davranışları insan etkileşiminin derin sosyal doğasını taklit edecek şekilde tasarlanmış üretken karakterler oluşturmak için gelişmiş bir yapay zeka kullanıyor.

Inworld AI platformu, yapay zeka karakterlerinin oluşturulmasını yazarlar, tasarımcılar ve yaratıcılar için erişilebilir hale getiren, Unreal ve Unity gibi en popüler oyun motorlarıyla entegrasyonlar sunuyor ve geliştiricilerin karakterleri oyun ortamlarına yerleştirmesini kolaylaştırıyor. 

Inworld AI'ın Walt Disney Company tarafından temmuz ayında oluşturulan hızlandırıcı program için seçilen 6 şirketten bir olduğunu da hatırlatmadan geçmeyelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.