Yeni nesil hava yolu şirketi olarak tanımlanan Aero Technologies 65 milyon dolar yatırım aldı

Aero, 16 koltuklu135 jet ve 13 koltuklu 735 uçaktan oluşan bir filoya sahip. Eğlence pazarına odaklanan Şirket, ABD'de şu anda Los Angeles, San Francisco, Aspen, Los Cabos Sun Valley; Avrupa'da Londra, Ibiza, Mikonos ve Nice'e sefer düzenliyor.
Yeni nesil hava yolu şirketi olarak tanımlanan Aero Technologies 65 milyon dolar yatırım aldı

Yeni nesil hava yolu şirketi olarak tanımlanan Aero Technologies 65 milyon dolar yatırım aldı. 65 milyon dolarlık yatırım, Albacore Capital Group tarafından ortaklaşa yönetildi. Tura Expa ve Keyframe Capital'in yanı sıra Capital One Ventures da katıldı. ABD merkezli şirketin değerlemesi 300 milyon dolara çıktı. Şirket, yeni gelen yatırımı yeni pazarlara açılmak.

Özel jet kiralama girişimi, 2013 yılından beri faaliyet gösteriyor.16 koltuklu135 jet ve 13 koltuklu 735 uçaktan oluşan bir filoya sahip. Eğlence pazarına odaklanan Aero, ABD'de şu anda Los Angeles, San Francisco, Aspen, Los Cabos Sun Valley; Avrupa'da Londra, Ibiza, Mikonos ve Nice'e sefer düzenliyor. Jet kiralamanın maliyeti ise ortalama 1700 dolar... Şirket, otel zincirleriyle iş birliği yapıyor. 

Özel jet kiralama girişimleri yatırım şirketlerinin yanında eğlence dünyasının önemli isimlerinin de dikkatini çekiyor. 2015'te ABD'li ünlü hiphop müzisyeni Jay-Z özel jetler için rezervasyon yapmayı sağlayan bir uygulamaya yatırım yaptı. Yatırımcı, Jetsmarter adlı girişimin iki yatırım turuna birden katıldı. Şirketin yatırımcıları arasında Suudi Arabistan kraliyet ailesi üyeleri de yer alıyor.

Florida merkezli JetSmarter, özel uçakları bir araya getiren ve özel uçak kiralamak isteyen müşterilere özel hizmet veren bir girişim. Şirket, 2012'de özel havacılıkta bir devrim yaratmak amacıyla kuruldu. Müşterilerine özel uçak kiralama konusunda yardımcı oluyor. JetSmarter üzerinden ya da oldukça şık bir arayüze sahip mobil uygulamaları üzerinden gerçek zamanlı olarak uçuş planlanmasını mümkün kılıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.