F-Ray, Startup Wise Guys'tan 1,7 milyon TL tohum yatırım aldı

F-Ray tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, 1,7 milyon TL tohum yatırım aldı. F-Ray'in 1,7 milyon TL'lik yatırımı, Estonya Merkezli girişim hızlandırma programı ve yatırım fonu olarak hizmet veren Startup Wise Guys'tan geldi.
F-Ray, Startup Wise Guys'tan 1,7 milyon TL tohum yatırım aldı

Aktif Ventures'ın Mindvest girişim sermayesi fonu ile F-Ray’e yatırım yaptığını geçtiğimiz Mayıs ayında sizlere aktarmıştık. Bugün edindiğimiz bilgilere göre makine öğrenimi yazılımları geliştiren girişim, yeni bir yatırım aldığını duyurdu.

F-Ray tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, 1,7 milyon TL tohum yatırım aldı. F-Ray'in 1,7 milyon TL'lik yatırımı, Estonya Merkezli girişim hızlandırma programı ve yatırım fonu olarak hizmet veren Startup Wise Guys'tan geldi. F-Ray tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, alınan yeni yatırımı şirketin yurt içi ve yurt dışı operasyonlarını genişletmek ve yeni ürünlerin geliştirmek için kullanacak.

F-Ray kurucuları

2020 yılında Mehmet Eray ve Erdem Uzun tarafından ODTÜ Teknokent’te kurulan F-Ray, halka açık veya kapalı tüm şirketlerin anında algoritmik finansal analiz ve değerlendirmelerini yaparak finansal tablo yorumlayıcılarına zaman ve verimlilik kazandıran makine öğrenmesi yazılımları geliştiriyor.

Şu an için Türkiye, Malezya ve Suudi Arabistan'da yer alan müşterilerine aktif olarak hizmet veren F-Ray'in kısa zaman içinde İrlanda ve ABD'deki müşterilerine hizmet vermeye başlayacağını da ekleyelim. Edindiğimiz bilgilere göre F-Ray, önümüzdeki 5 ay boyunca Startup Wise Guys ve EBRD tarafından Bükreş ve Tallinn’de yürütülecek Global Fintech Hızlandırma Programı’na da katılacak.

F-Ray olarak aldıkları yatırım ve dünyanın en iyi fintech hızlandırma programlarından biri olan EBRD destekli Startup Wise Guys Fintech Hızlandırma Programı ile şirketlerini çok daha sağlam temellere oturtacaklarını belirten F-Ray kurucu ortağı Mehmet Eray, Startup Wise Guys’ın global çaptaki mentor ve network ağlarından da faydalanarak  finansal analiz ve risk ölçüm alanında global bir marka olmayı hedeflediklerini paylaştı.

Startup Wise Guys olarak gelişmekte olan ekosistemlerde kurulan, dünyaya açılma arzusu içerisinde olan  girişimlere yatırım yaptıklarını hatırlatan Startup Wise Guys partneri Günce Önür, F-Ray ekibi tarafından geliştirilen teknolojinin birçok global markette yer bulacağına ve şirketlerin sorunlarını çözeceğine olan inançlarının tam olduğunu da aktardı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.