eToro, yatırım uygulaması Gatsby'yi 50 milyon dolara satın aldı

eToro tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, gençlerin yatırım yapmasına odaklanan Fransa merkezli Gatsby girişimini satın almak için anlaştı.
eToro, yatırım uygulaması Gatsby'yi 50 milyon dolara satın aldı

Farklı alanlarda yatırımlar yapmanıza ve bu yatırımları mobil uygulaması üzerinden yönetmenize odaklanan sosyal bir yatırım uygulaması olarak karşımıza çıkan eToro, önemli bir satın alma gerçekleştirdiğini duyurdu. eToro tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, gençlerin yatırım yapmasına odaklanan Fransa merkezli Gatsby girişimini satın almak için anlaştı.

eToro ve Gatsby tarafından yapılan açıklamalara göre eToro, Gatsby girişimini satın almak için 50 milyon dolar ödeyecek. Söz konusu 50 milyon dolarlık satın alma ücretinin nakit ve hisse olarak ödeneceğini de ekleyelim. Hem kripto para hem de hisse senetleri ile yatırımlar yapmanıza odaklanan eToro, 2007 yılında David Ring, Ronen Assia ve Yoni Assia tarafından kuruldu.

Geçtiğimiz yıllarda farklı satın almalar da gerçekleştiren eToro'nun bugüne kadar 322 milyon dolar yatırım aldığını da ekleyelim. eToro ile benzer bir çözüm sunan Gatsby ise 2018 yılında Davis Gaynes, Jeff Myers, Peter Quinn ve Ryan Belanger-Saleh tarafından New York'ta kuruldu.

Yapılan açıklamalara göre gerçekleşen satın alma anlaşması ile birlikte Gatsby'nin 20 kişilik ekibi eToro'ya katılacak. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan eToro CEO'su ve kurucu ortağı Yoni Assia, Gatsby satın almasının şirketin ABD'deki ürün portföyünü zenginleştireceğini belirtti. 

eToro'nun Gatsby girişimini satın almasındaki en önemli nedenlerin başında ise pazarın lideri konumunda bulunan Robinhood ile rekabet etmek bulunuyor. Oldukça hızlı bir şekilde büyüyen eToro'nun 100 ülkeden toplamda 30 milyonu aşkın kayıtlı kullanıcıya ulaştığını da paylaşalım. eToro'nun Gatsby satın alması ile birlikte büyümesini hızlandırması da sürpriz olmayacaktır.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.